Jeśli prowadzisz firmę transportową lub jesteś kontrahentem takiej firmy i w czasie wykonywania zlecenia doszło do uszkodzenia lub zaginięcia towaru, bądź dostawa nie dotarła na czas, należy Ci się odszkodowanie.
Dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu w prowadzeniu spraw związanych ze szkodami w transporcie pomagamy uzyskać najwyższe możliwe odszkodowanie. Pomagamy również w sprawach, w których do szkody doszło w czasie wykonywania przewozu przez Ciebie.
Kiedy możesz uzyskać odszkodowanie za szkodę w transporcie?
Odszkodowanie przysługuje najczęściej na skutek uszkodzenia towaru spowodowanego np.:
- wypadkiem samochodowym
- nieutrzymaniem temperatury przewozu
- włamaniem osób trzecich do pojazdu
- niewłaściwym zabezpieczeniem towaru
Ponadto odszkodowanie przysługuje także w wypadku:
- zaginięcia towaru, np. na skutek kradzieży
- opóźnienia w dostawie
Jeśli szkoda miała miejsce, gdy Ty przewoziłeś towar, również możesz się do nas zgłosić, a my pomożemy Ci w obronie przed roszczeniami kierowanymi wobec Ciebie oraz w uzyskaniu odszkodowania od Twojego ubezpieczyciela.
W jakich sytuacjach mogę uzyskać odszkodowanie?
Zajmujemy się każdą sprawą, w której doszło do uszkodzenia lub utraty towaru, a także do opóźnienia w dostawie – niezależnie od tego, czy szkoda powstała w transporcie krajowym czy międzynarodowym.
Nieważne, czy towar został jedynie uszkodzony, utraciłeś go w całości, np. na skutek kradzieży bądź opóźniłeś się w dostawie – możesz się do nas zgłosić, a my pomożemy Ci uzyskać należne Ci pieniądze. Pomożemy Ci także wtedy, gdy roszczenia zostały skierowane przez Twojego kontrahenta przeciwko Tobie.
Każda sprawa jest inna, ale dla nas każda sprawa jest równie ważna. Rodzaj zgłaszanych roszczeń i ich wysokość zależą przede wszystkim od rodzaju zawartej umowy jakimi roszczeniami mogę się zgłosić i w jakiej wysokości?
Przysługuje Ci przede wszystkim roszczenie o:
- Odszkodowanie za utratę towaru w całości
- Odszkodowanie za uszkodzenie towaru w części
- Odszkodowanie za zaginięcie towaru
- Odszkodowanie za opóźnienie w dostawie
Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jakie roszczenia przysługują Ci w związku ze szkodą w przewożonym towarze, prześlij nam dokumentację, abyśmy mogli dokonać bezpłatnej analizy sprawy
Sylwetka mecenasa
Jakub Derkowski
Prawnik, który od początku swojej kariery zajmuje się sprawami odszkodowawczymi i prowadzeniem procesów sądowych. Dzięki doświadczeniu zdobytemu w pracy dla ubezpieczycieli potrafi znaleźć sposób na uzyskanie satysfakcjonującego odszkodowania. Specjalizuje się w sprawach dotyczących odszkodowań za szkody w transporcie i w maszynach.
Jak mogę zgłosić szkodę?
Szkoda w transporcie ma specyficzny charakter. Z tego względu, jeśli szkoda jest widoczna, należy zgłosić ją kontrahentowi niezwłocznie, przy odbiorze towaru. Jeśli szkoda nie jest widoczna na pierwszy rzut oka, należy ją zgłosić w terminie 7 dni roboczych (nie licząc niedzieli i świąt). W przypadku opóźnienia w dostawie roszczenie należy zgłosić w terminie 21 dni od odebrania towaru. Dzięki sprawnemu zgłoszeniu roszczeń szybciej otrzymasz należne odszkodowanie, ale również będziesz miał większe możliwości zgromadzenia stosownej dokumentacji i dowodów.
Należy też pamiętać, że na uzyskanie odszkodowania masz rok od powstania szkody. Jedynie w wyjątkowych przypadkach termin ten wynosi 3 lata.
W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?
- Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę
- Ustalimy okoliczności i przyczyny szkody
- Ustalimy podmiot odpowiedzialny za szkodę
- Pomożemy zgromadzić niezbędne dokumenty
- Przygotujemy opinie rzeczoznawców
- Ustalimy o ile Twoje odszkodowanie zostało zaniżone
- Ustalimy jakich roszczeń i w jakiej wysokości możesz dochodzić
- Skierujemy odwołanie do Ubezpieczyciela
- W przypadku niekorzystnej decyzji Ubezpieczyciela skierujemy w Twoim imieniu pozew do sądu
- Będziemy reprezentować Cię podczas rozpraw
- W miarę możliwości przeprowadzimy negocjacje ugodowe
- Uzyskamy korzystny wyrok i doprowadzimy do wypłaty pieniędzy od Ubezpieczyciela
- Zapewniamy pełną ochronę prawną w sprawach związanych z dochodzeniem odszkodowania przez Ciebie, jak i w sprawach prowadzonych przeciwko Tobie