MENU

Wypadek w pracy

Każdego roku w wypadkach przy pracy zdrowie lub życie traci kilkadziesiąt tysięcy osób. Poszkodowani nie zdają sobie sprawy z tego, jak skutecznie dochodzić swoich spraw – jak wykazać naruszenie norm BHP przez pracodawcę, jakie dowody zgromadzić. Pomagamy ustalić te okoliczności i uzyskać odszkodowanie od pracodawcy, od ZUS oraz innych podmiotów, których uchybienia miały wpływ na powstanie szkody.

Interesują Cię konkretne sprawy?

Na czym polega nasza pomoc?

  • Ustalamy okoliczności, przyczyny i przebieg zdarzenia oraz pomagamy w prowadzeniu postępowania powypadkowego polegającego m.in. na sporządzeniu karty wypadku;
  • Prowadzimy sprawy przeciwko ZUS o uznanie wypadku jako wypadku przy pracy, o wypłatę jednorazowego odszkodowania, rentę.
  • Uzyskujemy zadośćuczynienie, odszkodowanie, rentę oraz zwrot kosztów pogrzebu  z ubezpieczenia OC pracodawcy;
  • Reprezentujemy klientów przed sądami cywilnymi w sprawie związanej z dochodzeniem odszkodowania;
  • Udzielamy ochrony prawnej w sprawach spadkowych, rodzinnych, bankowych i pracowniczych.

 

Działamy w sprawdzony sposób

Zgłaszasz problem

Zgłaszasz problem i przesyłasz dokumenty

Analizujemy sprawę

Analizujemy sprawę i szacujemy Twoje szanse na wygraną

Zawieramy umowę

Podpisujemy umowę i ustalamy plan działania

My działamy

Prowadzimy sprawę od początku do końca nawet w sądzie

Odbierasz odszkodowanie

Odbierasz odszkodowanie w kwocie, która Cie satysfakcjonuje.

Działamy bardzo sprawnie

Bezzwłocznie po otrzymaniu sprawy podejmujemy działania. Wyjaśniamy wszelkie okoliczności wypadku i ustalamy wysokość dochodzonych roszczeń, przygotowujemy stosowne pisma do ubezpieczycieli lub innych dłużników. Informujemy klienta o wynikach prowadzonej sprawy.

Łukasz Grabski

prawnik

Szukasz wiedzy?

Rekomenduje nas 97,4% klientów.

Mój mąż zginał w wypadku drogowym. W bardzo szybkim tempie prawnicy z Xaltum uzyskali dla mnie i dzieci satysfakcjonujące odszkodowanie. Polecam usługi firmy Xaltum. Jest to Kancelaria godna zaufania i jestem przekonana, że lepiej nie mogłam trafić. Działanie Xaltum uważam za profesjonalne i bardzo uczciwe. 

MARIOLA POGORZELSKA

XALTUM to specjaliści, na których można polegać. Z sukcesem poprowadzili moją sprawę, którą inni spisali na straty oraz na bieżąco informowali mnie o postępach.

Jan Kowalski

Wypadek, jakiemu ulegliśmy miał miejsce 7 lutego 2014 r. Sprawy powierzyliśmy firmie Xaltum. Zaangażowane, profesjonalizm oraz doświadczenie Xaltum zaowocowało przyznaniem wysokich odszkodowań. Z przyjemnością polecamy ją innym osobom, które zostały poszkodowane w wypadkach i potrzebują pomocy specjalistów.

DAWID MOLSKI, ZBIGNIEW MOLSKI

Piszemy o takich sytuacjach jak Twoja

Nasze Publikacje

Szkody osobowe

Szkody na pojeździe

Interesują Cię konkretne sprawy?

Przykładowe sprawy

Wypadek zleceniobiorcy na budowie PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 4.304 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 78.304 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Nasz klient był zatrudniony na budowie na umowie zlecenia. W dniu 03. lutego 2016 r. miał wypadek – spadł do betonowego dołu. Klient nie wiedział czy i jaki podmiot jest odpowiedzialny za jego szkodę.

Ustaliliśmy podmiot odpowiedzialny i zgłosiliśmy szkodę. W pierwszej decyzji przyznano na rzecz naszego klienta kwotę 4.304 złotych. Wskutek złożonego odwołania, ubezpieczyciel zweryfikował swoje stanowisko i przyznał na rzecz naszego klienta dalszą kwotę 39.000 złotych.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Propozycja ubezpieczyciela nie była satysfakcjonująca dla naszego klienta. Podjęliśmy w jego imieniu negocjacje ugodowe, które zakończyły się przyznaniem na jego rzecz kwoty 78.304 złotych.

Wypadek kierowcy zawodowego PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 0 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 108.000 zł i 1.900 zł comiesięcznej renty
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Klient - kierowca zawodowy doznał szkody na terenie Niemiec. Podczas rozładunku towaru spadł z naczepy połączonej z pojazdem ciężarowym, doznając skomplikowanego urazu obydwu nadgarstków. 

Klient zgłosił szkodę z ubezpieczenia OC naczepy. Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania, powołując się na wyłączną winę poszkodowanego. 

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Po interwencji Xaltum ubezpieczyciel przyjął odpowiedzialność za szkodę. Wypłacił na rzecz Klienta 108.000 zł zadośćuczynienia i odszkodowania. Oprócz tego przyznał mu comiesięczną rentę w kwocie 1.900 zł w związku z utratą możliwości zarobkowych.

Darmowa ocena Twojej sprawy Łukasz Grabski prawnik
Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Zapoznamy się dokumentami związanymi z okolicznościami wypadku i wysokością szkody. Poinformujemy Cię, czy jest możliwość uzyskania w Twojej sprawie odszkodowania i w jakiej wysokości. +48 504 024 117
Świadczenia za wypadek przy pracy w Niemczech PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 48.000 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 250.000 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Poszkodowany  pracował w Niemczech jako spawacz. W 2007 roku uległ bardzo poważnemu wypadkowi przy pracy.

Poszkodowany zgłosił szkodę dopiero w 2010 r. Jego pracodawca posiadał  ubezpieczenie z ograniczeniem do kwoty 200.000 zł (suma ubezpieczenia). Ubezpieczyciel wypłacił tylko 48.000 zł.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Na skutek naszego działania i skierowania sprawy na drogę procesu sądowego ubezpieczyciel ostatecznie wypłacił łącznie maksymalną możliwą kwotę - 200.000 zł. Ponadto, dzięki złożonej przez nas apelacji, klient uzyskał dodatkowo 50.000 zł odsetek za wypłatę świadczeń z opóźnieniem. Ubezpieczyciel zwrócił też wszystkie koszty dwuinstancyjnego procesu sądowego.

Xaltum w liczbach
97.4%
Klientów nas poleca
98.2%
Wygranych spraw
115%
Średnia dopłata do odszkodowania
STRATEGIA, REALIZACJA, WSPARCIE TOMCZAK I STANISŁAWSKI