MENU

Wypadek motocyklisty

Wypadki z udziałem motocyklistów są jednymi z najbardziej dotkliwych w skutkach. Z jednej strony uszkodzeniu ulegają motocykle, które wymagają naprawy na częściach oryginalnych, czego często ubezpieczyciele nie czynią. Z drugiej strony poważnych obrażeń ciała, a nawet śmierć ponoszą sami motocykliści. W tego typu wypadkach zapewniamy pełną ochronę prawną interesów motocyklistów i dochodzimy należnych im odszkodowań i zadośćuczynienia.

Interesują Cię konkretne sprawy?

Na czym polega nasza pomoc?

  • Ustalamy okoliczności, przyczyny i przebieg zdarzenia. Reprezentujemy klienta w sprawie karnej przed Policją, Prokuraturą i sądami;
  • Pomagamy gromadzić dokumenty niezbędne w sprawie;
  • Uzyskujemy zadośćuczynienie, odszkodowanie, rentę oraz zwrot kosztów pogrzebu  z ubezpieczenia OC od ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia;
  • Uzyskujemy odszkodowanie za uszkodzony motocykl;
  • Reprezentujemy klientów przed sądami cywilnymi w sprawie związanej z dochodzeniem odszkodowania;
  • Udzielamy klientom ochrony prawnej w sprawach spadkowych, rodzinnych, bankowych i pracowniczych.

Działamy w sprawdzony sposób

Zgłaszasz problem

Zgłaszasz problem i przesyłasz dokumenty

Analizujemy sprawę

Analizujemy sprawę i szacujemy Twoje szanse na wygraną

Zawieramy umowę

Podpisujemy umowę i ustalamy plan działania

My działamy

Prowadzimy sprawę od początku do końca nawet w sądzie

Odbierasz odszkodowanie

Odbierasz odszkodowanie w kwocie, która Cie satysfakcjonuje.

Działamy bardzo sprawnie

Bezzwłocznie po otrzymaniu sprawy podejmujemy działania. Wyjaśniamy wszelkie okoliczności wypadku i ustalamy wysokość dochodzonych roszczeń, przygotowujemy stosowne pisma do ubezpieczycieli lub innych dłużników. Informujemy klienta o wynikach prowadzonej sprawy.

Dariusz Rozpara

Prezes Zarządu, prawnik

Szukasz wiedzy?

Rekomenduje nas 97,4% klientów.

Uderzyłem samochodem w drzewo bo wybiegły mi sarny. Zgłosiłem wypadek do swojego ubezpieczyciela z AC. Po dwóch miesiąca napisali mi że nie mogłem tam być, że na pewno wypadek był w innych okolicznościach. Sprawę oddałem do Xaltum i okazało się że ubezpieczyciel musiał mi zapłacić odszkodowanie, a w dodatku jeszcze wysokie odsetki.

Grzegorz Nowicki

W 2013 r. uległem wypadkowi. Wybrałem Xaltum z uwagi na duże doświadczenie, jakie spółka posiada w prowadzeniu tego typu spraw, a także skuteczność i profesjonalną obsługę klienta. Uzyskałem odszkodowanie, które było kilkukrotnie wyższe od tego co proponował mi ubezpieczyciel. Dzięki współpracy z Xaltum oszczędziłem czas i niepotrzebne nerwy. 

Józef Łukasik

W 2008 roku mój mąż zginął w wypadku komunikacyjnym. Powierzyłam XALTUM prowadzenie sprawy. Dzięki działaniom XALTUM ubezpieczyciel wypłacił na moją rzecz zadośćuczynienie, odszkodowanie oraz rentę w kwotach przewyższających moje oczekiwania. Polecam XALTUM, bowiem jest to firma profesjonalna, rzetelnie świadcząca usługi.

MAŁGORZATA KĘDZIORA

Piszemy o takich sytuacjach jak Twoja

Nasze Publikacje

Szkody osobowe

Szkody na pojeździe

Interesują Cię konkretne sprawy?

Przykładowe sprawy

Uraz kręgosłupa PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 8.000 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 19.000 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

W styczniu 2013 r. nasza klientka uległ wypadkowi. Doznała urazu kręgosłupa powodującego 7 % trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Ubezpieczyciel sprawcy wypadku przyjął odpowiedzialność za szkodę i wypłacił Klientce 8.000 zł tytułem zadośćuczynienia. W jego ocenie była to suma wystarczająca przy stwierdzonym 7 % uszczerbku.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

W imieniu Klientki złożyliśmy odwołanie od stanowiska ubezpieczyciela. W drodze ugody uzyskaliśmy dla Klientki dopłatę kwoty 11.000 zł (do łącznej kwoty 19.000 zł). 

Odszkodowanie za uszkodzony motocykl PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 0 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 18.000 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Zgłosił się do nas klient, którego motocykl został uszkodzony w Niemczech w 2014 r. Sprawca szkody posiadał ubezpieczenie OC w niemieckim towarzystwie ubezpieczeń.

Klient samodzielnie zgłosił szkodę. Postępowanie było prowadzone opieszale i do września kolejnego roku klient nie otrzymał żadnych świadczeń. Wówczas zgłosił się do Xaltum.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Na skutek naszego działania, w ciągu kilkunastu dni klient otrzymał kwotę 11.000 zł. Skierowaliśmy pozew do polskiego sądu, dzięki czemu klient zaoszczędził czas i pieniądze, gdyż proces w Niemczech byłby droższy. Sąd nakazał dopłatę kwoty 7.000 zł. Klient otrzymał pełne odszkodowanie, a także zwrot kosztów sądowych.

Darmowa ocena Twojej sprawy Dariusz Rozpara Prezes Zarządu, prawnik
Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Zapoznamy się dokumentami związanymi z okolicznościami wypadku i wysokością szkody. Poinformujemy Cię, czy jest możliwość uzyskania w Twojej sprawie odszkodowania i w jakiej wysokości. +48 504 024 117
Śmierć męża w wypadku PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 75.000 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 219.000 zł i 2.200 zł comiesięcznej renty
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

W sierpniu 2014 r. doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł mąż naszej klientki.

Skierowaliśmy roszczenia do ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Początkowo przyznano kwotę 60.000 zł. Następnie zwrócono również koszty pogrzebu – 15.000 zł.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Na skutek naszych kolejnych działań zakład ubezpieczeń wypłacił naszej klientce zaległą rentę w kwocie 54.000 zł oraz wypłaca co miesiąc kwotę 2.200 zł. Wszczęliśmy proces, w którym Sąd przyznał naszej klientce dodatkowo kwotę 90.000 zł oraz zwrot kosztów sądowych. Łącznie, na skutek naszych działań klientka uzyskała kwotę 219.000 zł oraz otrzymuje comiesięczną rentę w kwocie 2.200 zł.

Szkoda w motocyklu – dopłata do odszkodowania PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 16.300 złotych UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 35.300 złotych
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

W dniu 01.10.2011 r. miał miejsce wypadek, na skutek którego doszło do uszkodzenia motocykla naszego klienta.

Ubezpieczyciel po sporządzeniu odpowiednich kosztorysów zakwalifikował szkodę jako szkodę całkowitą i wypłacił na rzecz naszego klienta kwotę 16.300 złotych. 

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Udowodniliśmy, iż ubezpieczyciel zawyżył wartość wraku pojazdu o kilkanaście tysięcy złotych i zaniżył wartość pojazdu w stanie nieuszkodzonym. Ubezpieczyciel wypłacił dalszą część odszkodowania w kwocie ponad 19.000 złotych. Nadto, z uwagi na fakt, że w wypadku doszło także do uszkodzenia odzieży motocyklowej, pomogliśmy naszemu klientowi w uzyskaniu należnego z tego tytułu odszkodowania.

Xaltum w liczbach
97.4%
Klientów nas poleca
98.2%
Wygranych spraw
115%
Średnia dopłata do odszkodowania
STRATEGIA, REALIZACJA, WSPARCIE TOMCZAK I STANISŁAWSKI