MENU

Szkoda w transporcie

Działalność transportowa i spedycyjna łączy się z wysokim ryzykiem powstania szkód. Nie zawsze ubezpieczyciel chce dobrowolnie pokryć skutki utraty, uszkodzenia czy ubytku przesyłki. Pomagamy zlikwidować takie szkody z ubezpieczenia OC przewoźnika i OC spedytora i uzyskać należne odszkodowanie w pełnej wysokości.

Interesują Cię konkretne sprawy?

Na czym polega nasza pomoc?

  • Dochodzimy roszczeń za szkody transportowe na gruncie ustawy Prawo przewozowe i Konwencji CMR
  • Analizujemy roszczenia pod kątem odpowiedzialności przewoźnika lub spedytora
  • Kompletujemy dokumentację niezbędną przy likwidacji szkody
  • Zgłaszamy i monitorujemy szkodę w postępowaniu przed ubezpieczycielem
  • Prowadzimy postępowania odwoławcze i dochodzimy roszczeń na drodze sądowej

 

Działamy w sprawdzony sposób

Zgłaszasz problem

Zgłaszasz problem i przesyłasz dokumenty

Analizujemy sprawę

Analizujemy sprawę i szacujemy Twoje szanse na wygraną

Zawieramy umowę

Podpisujemy umowę i ustalamy plan działania

My działamy

Prowadzimy sprawę od początku do końca nawet w sądzie

Odbierasz odszkodowanie

Odbierasz odszkodowanie w kwocie, która Cie satysfakcjonuje.

Działamy bardzo sprawnie

Bezzwłocznie po otrzymaniu sprawy podejmujemy działania. Wyjaśniamy wszelkie okoliczności wypadku i ustalamy wysokość dochodzonych roszczeń, przygotowujemy stosowne pisma do ubezpieczycieli lub innych dłużników. Informujemy klienta o wynikach prowadzonej sprawy.

Jacek Barczak

Wiceprezes Zarządu, prawnik

Szukasz wiedzy?

Rekomenduje nas 97,4% klientów.

Dziękuję XALTUM za skuteczne poprowadzenie mojej sprawy przeciwko TUW CONCORDIA. Uzyskali dla mnie zadośćuczynienie oraz odszkodowanie za koszty leczenia.

Lidia Sieroń

W 2008 roku mój mąż zginął w wypadku komunikacyjnym. Powierzyłam XALTUM prowadzenie sprawy. Dzięki działaniom XALTUM ubezpieczyciel wypłacił na moją rzecz zadośćuczynienie, odszkodowanie oraz rentę w kwotach przewyższających moje oczekiwania. Polecam XALTUM, bowiem jest to firma profesjonalna, rzetelnie świadcząca usługi.

MAŁGORZATA KĘDZIORA

W 2014 r. uległem wypadkowi. Mój samochód nadawał się do kasacji, a ja sam cudem uszedłem z życiem. Zwróciłem się do firmy Xaltum z prośbą o pomoc. Zyskałem należne i godne odszkodowanie i zadośćuczynienie. Polecam firmę Xaltum wszystkim Państwu, którzy znaleźli się tak, jak ja w trudnej sytuacji w uzyskaniu odszkodowania.

GRZEGORZ KACZMAREK

Piszemy o takich sytuacjach jak Twoja

Nasze Publikacje

Szkody osobowe

Szkody na pojeździe

Interesują Cię konkretne sprawy?

Przykładowe sprawy

Koszty akcji ratowniczej PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 4.077 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 32.575,45 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Nasz klient prowadzi firmę transportową. W 2012 r. jeden z jego pojazdów miał wypadek wskutek którego znalazł się w rowie przy autostradzie. Akcja wydobywania pojazdu była bardzo skomplikowana i kosztowna.

Nasz klient poniósł koszt wyciągania pojazdu z rowu w wysokości ponad 30.000 złotych. Ubezpieczyciel AC wypłacił na rzecz naszego klienta jedynie kwotę 4.077 złotych zasłaniając się treścią umowy ubezpieczenia. 

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Złożyliśmy pozew do sądu, w którym zażądaliśmy zapłaty na rzecz naszego klienta pełnych kosztów akcji ratowniczej w kwocie 32.575,45 oraz odsetek. Sąd uwzględnił powództwo w całości.

Kradzież towaru w spedycji PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 0 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 80.000 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Klient z branży spedycyjnej miał zorganizować przewóz owoców. Za pomocą giełdy transportowej wyszukał przewoźnika, który okazał się być oszustem i ukradł towar. Klient musiał wypłacić odszkodowanie zleceniodawcy.

Klient zgłosił szkodę z ubezpieczenia OC spedytora domagając się zwrotu kwoty wypłaconej poszkodowanemu. Ubezpieczyciel odmówił wskazując, że do kradzieży doszło wskutek winy umyślnej osoby, za którą spedytor ponosi odpowiedzialność.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Z naszą pomocą Klient skierował sprawę na drogą sądową. Po wygranej w pierwszej i drugiej instancji otrzymał wraz z odsetkami sumę blisko 80.000 zł.

Darmowa ocena Twojej sprawy Jacek Barczak Wiceprezes Zarządu, prawnik
Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Zapoznamy się dokumentami związanymi z okolicznościami wypadku i wysokością szkody. Poinformujemy Cię, czy jest możliwość uzyskania w Twojej sprawie odszkodowania i w jakiej wysokości. +48 504 024 117
Xaltum w liczbach
97.4%
Klientów nas poleca
98.2%
Wygranych spraw
115%
Średnia dopłata do odszkodowania
STRATEGIA, REALIZACJA, WSPARCIE TOMCZAK I STANISŁAWSKI