MENU

Odmowa wypłaty odszkodowania za pojazd

Pomimo posiadania ubezpieczenia AC lub spowodowania wypadku przez kierowcę innego pojazdu zdarza się, że ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania. Decyzje te często nie są zasadne i istnieje możliwość uzyskania odszkodowania przez klienta. Dzięki naszemu doświadczeniu potrafimy w takich sytuacjach uzyskać dla naszych klientów odszkodowanie.

Interesują Cię konkretne sprawy?

Na czym polega nasza pomoc?

  • Analizujemy sprawę pod kątem możliwości uzyskania odszkodowania i jego wysokości.
  • Pomagamy gromadzić niezbędne dokumenty w sprawie,
  • Uzyskujemy odszkodowanie za skradziony lub uszkodzony pojazd,
  • Uzyskujemy odszkodowanie za najem pojazdu zastępczego,
  • Reprezentujemy klienta na etapie postępowania cywilnego.

Działamy w sprawdzony sposób

Zgłaszasz problem

Zgłaszasz problem i przesyłasz dokumenty

Analizujemy sprawę

Analizujemy sprawę i szacujemy Twoje szanse na wygraną

Zawieramy umowę

Podpisujemy umowę i ustalamy plan działania

My działamy

Prowadzimy sprawę od początku do końca nawet w sądzie

Odbierasz odszkodowanie

Odbierasz odszkodowanie w kwocie, która Cie satysfakcjonuje.

Działamy bardzo sprawnie

Bezzwłocznie po otrzymaniu sprawy podejmujemy działania. Wyjaśniamy wszelkie okoliczności wypadku i ustalamy wysokość dochodzonych roszczeń, przygotowujemy stosowne pisma do ubezpieczycieli lub innych dłużników. Informujemy klienta o wynikach prowadzonej sprawy.

Łukasz Gil

prawnik

Szukasz wiedzy?

Rekomenduje nas 97,4% klientów.

W sierpniu 2019 roku uczestniczyłem w poważnym wypadku samochodowym. Jako osoba poszkodowana próbowałem zgłosić szkodę u ubezpieczyciela z OC sprawcy wypadku. Niestety ubezpieczyciel zamiast pomóc w tak nieszczęśliwej sytuacji na każdym kroku utrudniał i próbował unikać odpowiedzialności, m.in. odmówił przyznania auta zastępczego choć moje auto uległo całkowitemu zniszczeniu w wypadku. Wtedy zdecydowałem się powierzyć prowadzenie mojej sprawy kancelarii XALTUM. Od samego początku zostałem objęty ich kompleksową pomocą i wsparciem. Zajęli się wyegzekwowaniem zwrotu wszystkich kosztów poniesionych w związku z wypadkiem w tym kosztów związanych z najmem auta zastępczego oraz uzyskaniem satysfakcjonującego zadośćuczynienia. Dodatkowo uczestniczyli i służyli nie ocenioną pomocą w sprawie karnej przeciwko sprawcy wypadku. Przez cały czas byłem otoczony pomocą ze strony bardzo sympatycznych ludzi, którzy posiadają bardzo dużą wiedzę i doświadczenie w tego typu sprawach, ponadto to rzetelni, godni zaufania profesjonaliści którzy z ogromnym zaangażowaniem i konsekwencją skutecznie dążą do założonego celu i pozytywnego zakończenia sprawy. Postępowanie ubezpieczycieli w takich sytuacjach jest powszechnie znane i ja niestety miałem okazję przekonać się o tym osobiście, na szczęście oddanie sprawy w ręce prawników z XALTUM zaoszczędziło mi dużo stresu, czasu oraz pieniędzy udowadniając, że są profesjonalną i godną polecenia firmą. POLECAM.

GRZEGORZ PALUCH

We wrześniu 2012 r. uczestniczyłem z córką w wypadku samochodowym. Zwróciłem się do XALTUM z prośbą o pomoc w uzyskaniu odszkodowania. XALTUM poprowadziło nasze sprawy kompetentnie i sprawnie. Dzięki ich działaniu ja i córka otrzymaliśmy zadośćuczynienie w wysokości, która znacznie przerosła nasze oczekiwania. Jest to firma godna polecenia.

Dawid Trzaskowski

Wysiadałam z samochodu, którym kierował mój mąż. Kiedy gwałtownie ruszył przewróciłam się na ziemię i złamałam oba nadgarstki. Prawnicy z Xaltum poprowadzili moją sprawę. Szybko, bez opłat wstępnych. Otrzymałam 18.000 złotych. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.

Kazimiera Staśkiewicz

Piszemy o takich sytuacjach jak Twoja

Nasze Publikacje

Szkody osobowe

Szkody na pojeździe

Interesują Cię konkretne sprawy?

Przykładowe sprawy

Wypadek podczas pełnienia obowiązków służbowych PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 16.500 złotych UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 160.000 złotych
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

W dniu 01.04.2013 r. podczas wykonywania obowiązków służbowych, nasz klient uległ wypadkowi. Poprosił nas o pomoc w uzyskaniu należnego odszkodowania.

Ubezpieczyciel przyznał na rzecz naszego klienta kwotę 15.000 złotych tytułem zadośćuczynienia i niemalże 1.500 złotych odszkodowania.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Mając na uwadze rodzaj doznanych obrażeń ciała i ich rozmiar, wskazaliśmy, że wypłacone świadczenia nie stanowią rekompensaty doznanej krzywdy. Na skutek podjętych przez nas działań, uzyskaliśmy na rzecz naszego klienta niemalże 10-krotnie wyższe świadczenie. Ubezpieczyciel wypłacił bowiem ostatecznie łączną kwotę 160.000 złotych. 

Odszkodowanie z AC za kradzież pojazdu PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 0 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 50.720 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Zgłosił się do nas klient, któremu skradziono pojazd. Kradzież została zgłoszona na policję, ale postępowanie umorzono wskutek braku dowodów przestępstwa. Klient zgłosił szkodę z ubezpieczenia AutoCasco, ale nie otrzymał odszkodowania.

Wezwaliśmy zakład ubezpieczeń do zapłaty odszkodowania z ubezpieczenia AC, ale decyzja odmowna została podtrzymana i ubezpieczyciel nie przyjął odpowiedzialności za szkodę.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Złożyliśmy pozew do Sądu Rejonowego o zapłatę odszkodowania z ubezpieczenia AC. Zgromadzonymi dowodami wykazaliśmy, że kradzież miała miejsce. Sąd wydał wyrok, w którym zasądził na rzecz naszego Klienta kwotę 50.720 złotych powiększoną o odsetki.

Darmowa ocena Twojej sprawy Łukasz Gil prawnik
Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Zapoznamy się dokumentami związanymi z okolicznościami wypadku i wysokością szkody. Poinformujemy Cię, czy jest możliwość uzyskania w Twojej sprawie odszkodowania i w jakiej wysokości. +48 504 024 117
Nielegalne pochodzenie pojazdu? PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 0 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 47.000 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

W 2008 r. Klienci nabyli pojazd w Niemczech. Co roku odnawiali ubezpieczenie autocasco od ryzyka kradzieży. W marcu 2011 r. pojazd ten został skradziony.

Klienci zgłosili szkodę do ubezpieczyciela i przedłożyli mu wszystkie wymagane dokumenty. Zakład ubezpieczeń odmówił wypłaty odszkodowania. W ocenie ubezpieczyciela, dokumenty źródłowe pojazdu wskazywały na jego nielegalne pochodzenie.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Na skutek naszego działania i skierowania sprawy na drogę procesu sądowego ubezpieczyciel ostatecznie przyjął odpowiedzialność za kradzież pojazdu. Klienci otrzymali odszkodowanie w wysokości 47.000 zł oraz zwrot wszystkich kosztów sądowych.

Kolizja – odmowa pokrycia kosztów naprawy z OC PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 0 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 33.000 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Samochód klienta, został uszkodzony w wyniku kolizji drogowej do jakiej doszło nie z jego winy. Obaj uczestnicy zdarzenia byli zgodni co do przebiegu oraz przyczyny zdarzenia, dlatego spisali stosowne oświadczenie bez wzywania Policji.

Zakład ubezpieczeń przyjął swoją odpowiedzialność i zaakceptował wysokość kosztów naprawy wyliczoną przez wybrany przez klienta warsztat naprawczy. Po przedłożeniu faktur za naprawę, ubezpieczyciel odmówił ich pokrycia.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Sprawa ostatecznie znalazła swój finał w sądzie. Dzięki naszym działaniom klient uzyskał zwrot całości kosztów naprawy.

Xaltum w liczbach
97.4%
Klientów nas poleca
98.2%
Wygranych spraw
115%
Średnia dopłata do odszkodowania
STRATEGIA, REALIZACJA, WSPARCIE TOMCZAK I STANISŁAWSKI