MENU

Wypadek w pracy

Każdego roku w wypadkach przy pracy zdrowie lub życie traci kilkadziesiąt tysięcy osób. Poszkodowani nie zdają sobie sprawy z tego, jak skutecznie dochodzić swoich spraw – jak wykazać naruszenie norm BHP przez pracodawcę, jakie dowody zgromadzić. Pomagamy ustalić te okoliczności i uzyskać odszkodowanie od pracodawcy, od ZUS oraz innych podmiotów, których uchybienia miały wpływ na powstanie szkody.

Interesują Cię konkretne sprawy?

Na czym polega nasza pomoc?

  • Ustalamy okoliczności, przyczyny i przebieg zdarzenia oraz pomagamy w prowadzeniu postępowania powypadkowego polegającego m.in. na sporządzeniu karty wypadku;
  • Prowadzimy sprawy przeciwko ZUS o uznanie wypadku jako wypadku przy pracy, o wypłatę jednorazowego odszkodowania, rentę.
  • Uzyskujemy zadośćuczynienie, odszkodowanie, rentę oraz zwrot kosztów pogrzebu  z ubezpieczenia OC pracodawcy;
  • Reprezentujemy klientów przed sądami cywilnymi w sprawie związanej z dochodzeniem odszkodowania;
  • Udzielamy ochrony prawnej w sprawach spadkowych, rodzinnych, bankowych i pracowniczych.

 

Działamy w sprawdzony sposób

Zgłaszasz problem

Zgłaszasz problem i przesyłasz dokumenty

Analizujemy sprawę

Analizujemy sprawę i szacujemy Twoje szanse na wygraną

Zawieramy umowę

Podpisujemy umowę i ustalamy plan działania

My działamy

Prowadzimy sprawę od początku do końca nawet w sądzie

Odbierasz odszkodowanie

Odbierasz odszkodowanie w kwocie, która Cie satysfakcjonuje.

Działamy bardzo sprawnie

Bezzwłocznie po otrzymaniu sprawy podejmujemy działania. Wyjaśniamy wszelkie okoliczności wypadku i ustalamy wysokość dochodzonych roszczeń, przygotowujemy stosowne pisma do ubezpieczycieli lub innych dłużników. Informujemy klienta o wynikach prowadzonej sprawy.

Łukasz Grabski

prawnik

Szukasz wiedzy?

Rekomenduje nas 97,4% klientów.

10 listopada 2015 roku, byłam uczestnikiem wypadku, w którym poniosłam ciężkie obrażenia. Do  starań o odszkodowania namówiła mnie znajoma. Trafiłam do firmy XALTUM. Firmy, którą z całą świadomością mogę polecać! Firmy, którą cechuje profesjonalizm, ogromne zaangażowanie i troska o klienta oraz satysfakcjonujący finisz prowadzonej sprawy.

NATALIA KŁONOWSKA

W 2013 r. uległem wypadkowi. Zgłosiłem się do XALTUM. Dzięki działaniom XALTUM uzyskałem zadośćuczynienie, którego wysokość zrekompensowała doznaną krzywdę. Współpracę z XALTUM oceniam jako profesjonalną, a przy tym miłą. Polecam XALTUM, bowiem jest to firma zajmująca się sprawą kompleksowo, rzetelna świadcząca usługi na wysokim poziomie.

Mariusz Buduj

Uległam wypadkowi w moim zakładzie pracy, najechał na mnie wózek widłowy, miałam złamane biodro. Po wypadku już nie mogłam wrócić do pracy. Sprawę prowadzili mi prawnicy Xaltum. Jestem zadowolona miła obsługa, sprawne działanie. Pomagali pozbierać całą dokumentację. Polecam.

Lucyna Andrzejewska

Piszemy o takich sytuacjach jak Twoja

Nasze Publikacje

Szkody osobowe

Szkody na pojeździe

Interesują Cię konkretne sprawy?

Przykładowe sprawy

Wypadek zleceniobiorcy na budowie PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 4.304 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 78.304 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Nasz klient był zatrudniony na budowie na umowie zlecenia. W dniu 03. lutego 2016 r. miał wypadek – spadł do betonowego dołu. Klient nie wiedział czy i jaki podmiot jest odpowiedzialny za jego szkodę.

Ustaliliśmy podmiot odpowiedzialny i zgłosiliśmy szkodę. W pierwszej decyzji przyznano na rzecz naszego klienta kwotę 4.304 złotych. Wskutek złożonego odwołania, ubezpieczyciel zweryfikował swoje stanowisko i przyznał na rzecz naszego klienta dalszą kwotę 39.000 złotych.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Propozycja ubezpieczyciela nie była satysfakcjonująca dla naszego klienta. Podjęliśmy w jego imieniu negocjacje ugodowe, które zakończyły się przyznaniem na jego rzecz kwoty 78.304 złotych.

Wypadek kierowcy zawodowego PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 0 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 108.000 zł i 1.900 zł comiesięcznej renty
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Klient - kierowca zawodowy doznał szkody na terenie Niemiec. Podczas rozładunku towaru spadł z naczepy połączonej z pojazdem ciężarowym, doznając skomplikowanego urazu obydwu nadgarstków. 

Klient zgłosił szkodę z ubezpieczenia OC naczepy. Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania, powołując się na wyłączną winę poszkodowanego. 

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Po interwencji Xaltum ubezpieczyciel przyjął odpowiedzialność za szkodę. Wypłacił na rzecz Klienta 108.000 zł zadośćuczynienia i odszkodowania. Oprócz tego przyznał mu comiesięczną rentę w kwocie 1.900 zł w związku z utratą możliwości zarobkowych.

Darmowa ocena Twojej sprawy Łukasz Grabski prawnik
Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Zapoznamy się dokumentami związanymi z okolicznościami wypadku i wysokością szkody. Poinformujemy Cię, czy jest możliwość uzyskania w Twojej sprawie odszkodowania i w jakiej wysokości. +48 504 024 117
Świadczenia za wypadek przy pracy w Niemczech PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 48.000 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 250.000 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Poszkodowany  pracował w Niemczech jako spawacz. W 2007 roku uległ bardzo poważnemu wypadkowi przy pracy.

Poszkodowany zgłosił szkodę dopiero w 2010 r. Jego pracodawca posiadał  ubezpieczenie z ograniczeniem do kwoty 200.000 zł (suma ubezpieczenia). Ubezpieczyciel wypłacił tylko 48.000 zł.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Na skutek naszego działania i skierowania sprawy na drogę procesu sądowego ubezpieczyciel ostatecznie wypłacił łącznie maksymalną możliwą kwotę - 200.000 zł. Ponadto, dzięki złożonej przez nas apelacji, klient uzyskał dodatkowo 50.000 zł odsetek za wypłatę świadczeń z opóźnieniem. Ubezpieczyciel zwrócił też wszystkie koszty dwuinstancyjnego procesu sądowego.

Xaltum w liczbach
97.4%
Klientów nas poleca
98.2%
Wygranych spraw
115%
Średnia dopłata do odszkodowania
STRATEGIA, REALIZACJA, WSPARCIE TOMCZAK I STANISŁAWSKI