MENU

Wypadek w pracy

Każdego roku w wypadkach przy pracy zdrowie lub życie traci kilkadziesiąt tysięcy osób. Poszkodowani nie zdają sobie sprawy z tego, jak skutecznie dochodzić swoich spraw – jak wykazać naruszenie norm BHP przez pracodawcę, jakie dowody zgromadzić. Pomagamy ustalić te okoliczności i uzyskać odszkodowanie od pracodawcy, od ZUS oraz innych podmiotów, których uchybienia miały wpływ na powstanie szkody.

Interesują Cię konkretne sprawy?

Na czym polega nasza pomoc?

  • Ustalamy okoliczności, przyczyny i przebieg zdarzenia oraz pomagamy w prowadzeniu postępowania powypadkowego polegającego m.in. na sporządzeniu karty wypadku;
  • Prowadzimy sprawy przeciwko ZUS o uznanie wypadku jako wypadku przy pracy, o wypłatę jednorazowego odszkodowania, rentę.
  • Uzyskujemy zadośćuczynienie, odszkodowanie, rentę oraz zwrot kosztów pogrzebu  z ubezpieczenia OC pracodawcy;
  • Reprezentujemy klientów przed sądami cywilnymi w sprawie związanej z dochodzeniem odszkodowania;
  • Udzielamy ochrony prawnej w sprawach spadkowych, rodzinnych, bankowych i pracowniczych.

 

Działamy w sprawdzony sposób

Zgłaszasz problem

Zgłaszasz problem i przesyłasz dokumenty

Analizujemy sprawę

Analizujemy sprawę i szacujemy Twoje szanse na wygraną

Zawieramy umowę

Podpisujemy umowę i ustalamy plan działania

My działamy

Prowadzimy sprawę od początku do końca nawet w sądzie

Odbierasz odszkodowanie

Odbierasz odszkodowanie w kwocie, która Cie satysfakcjonuje.

Działamy bardzo sprawnie

Bezzwłocznie po otrzymaniu sprawy podejmujemy działania. Wyjaśniamy wszelkie okoliczności wypadku i ustalamy wysokość dochodzonych roszczeń, przygotowujemy stosowne pisma do ubezpieczycieli lub innych dłużników. Informujemy klienta o wynikach prowadzonej sprawy.

Łukasz Grabski

prawnik

Szukasz wiedzy?

Rekomenduje nas 97,4% klientów.

Chciałbym podziękować pracownikom Xaltum za prowadzenie i pomyślne zakończenie mojej sprawy związanej z wypadkiem w pracy. W czerwcu 2007 r. uległem poważnemu wypadkowi na skutek którego doznałem wielonarządowych obrażeń ciała. Pracodawca liczył na przedawnienie sprawy i przez lata nie otrzymałem żadnego zadośćuczynienia. Trafiłem do firmy Xaltum, która uzyskała dla mnie wysokie odszkodowanie i zadośćuczynienie w trudnej i delikatnej sprawie przeciwko byłemu pracodawcy. Przekonałem się, że spółka Xaltum to skuteczna i rzetelna firma, którą mogę polecić wszystkim, którzy potrzebują pomocy w tego typu sprawach.

KRZYSZTOF URBANOWICZ

Na mój samochód na parkingu w Centrum Handlowym spadł sufit podwieszany. Po około 1,5 miesiąca dostałem odpowiedź z Zakładu Ubezpieczeń, że odszkodowanie mi się nie należy. Zgłosiłem się do XALTUM. Wywalczyli dla mnie odszkodowanie. Wysokość odszkodowania pozytywnie mnie zaskoczyła. Otrzymałem więcej niż się spodziewałem.

Marcin Tomkowiak

Na skutek wypadku doznałem bardzo poważnych obrażeń ciała w obrębie głowy. Wybrałem Xaltum z uwagi na bardzo duże doświadczenie, skuteczność i profesjonalną obsługę klienta. Uzyskałem zadośćuczynienie adekwatne do rozmiarów doznanej krzywdy. Xaltum to skuteczna i rzetelna firma, którą mogę polecić wszystkim potrzebującym pomocy.

Krzysztof Leśniak

Piszemy o takich sytuacjach jak Twoja

Nasze Publikacje

Szkody osobowe

Szkody na pojeździe

Interesują Cię konkretne sprawy?

Przykładowe sprawy

Wypadek zleceniobiorcy na budowie PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 4.304 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 78.304 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Nasz klient był zatrudniony na budowie na umowie zlecenia. W dniu 03. lutego 2016 r. miał wypadek – spadł do betonowego dołu. Klient nie wiedział czy i jaki podmiot jest odpowiedzialny za jego szkodę.

Ustaliliśmy podmiot odpowiedzialny i zgłosiliśmy szkodę. W pierwszej decyzji przyznano na rzecz naszego klienta kwotę 4.304 złotych. Wskutek złożonego odwołania, ubezpieczyciel zweryfikował swoje stanowisko i przyznał na rzecz naszego klienta dalszą kwotę 39.000 złotych.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Propozycja ubezpieczyciela nie była satysfakcjonująca dla naszego klienta. Podjęliśmy w jego imieniu negocjacje ugodowe, które zakończyły się przyznaniem na jego rzecz kwoty 78.304 złotych.

Wypadek kierowcy zawodowego PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 0 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 108.000 zł i 1.900 zł comiesięcznej renty
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Klient - kierowca zawodowy doznał szkody na terenie Niemiec. Podczas rozładunku towaru spadł z naczepy połączonej z pojazdem ciężarowym, doznając skomplikowanego urazu obydwu nadgarstków. 

Klient zgłosił szkodę z ubezpieczenia OC naczepy. Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania, powołując się na wyłączną winę poszkodowanego. 

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Po interwencji Xaltum ubezpieczyciel przyjął odpowiedzialność za szkodę. Wypłacił na rzecz Klienta 108.000 zł zadośćuczynienia i odszkodowania. Oprócz tego przyznał mu comiesięczną rentę w kwocie 1.900 zł w związku z utratą możliwości zarobkowych.

Darmowa ocena Twojej sprawy Łukasz Grabski prawnik
Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Zapoznamy się dokumentami związanymi z okolicznościami wypadku i wysokością szkody. Poinformujemy Cię, czy jest możliwość uzyskania w Twojej sprawie odszkodowania i w jakiej wysokości. +48 504 024 117
Świadczenia za wypadek przy pracy w Niemczech PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 48.000 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 250.000 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Poszkodowany  pracował w Niemczech jako spawacz. W 2007 roku uległ bardzo poważnemu wypadkowi przy pracy.

Poszkodowany zgłosił szkodę dopiero w 2010 r. Jego pracodawca posiadał  ubezpieczenie z ograniczeniem do kwoty 200.000 zł (suma ubezpieczenia). Ubezpieczyciel wypłacił tylko 48.000 zł.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Na skutek naszego działania i skierowania sprawy na drogę procesu sądowego ubezpieczyciel ostatecznie wypłacił łącznie maksymalną możliwą kwotę - 200.000 zł. Ponadto, dzięki złożonej przez nas apelacji, klient uzyskał dodatkowo 50.000 zł odsetek za wypłatę świadczeń z opóźnieniem. Ubezpieczyciel zwrócił też wszystkie koszty dwuinstancyjnego procesu sądowego.

Xaltum w liczbach
97.4%
Klientów nas poleca
98.2%
Wygranych spraw
115%
Średnia dopłata do odszkodowania
STRATEGIA, REALIZACJA, WSPARCIE TOMCZAK I STANISŁAWSKI