MENU

Wypadek pieszego lub rowerzysty

Wypadki z udziałem pieszych i rowerzystów to jedne z najczęstszych zdarzeń na drodze. Niosą one bardzo poważne konsekwencje na zdrowiu i życiu poszkodowanych. Jeżeli w wyniku potrącenia doznałeś obrażeń ciała lub urazu psychicznego, pomożemy Tobie uzyskać zadośćuczynienie za doznaną krzywdę, jak również odszkodowanie za poniesione koszty związane z leczeniem następstw wypadku, zaliczki na dalsze leczenie oraz odszkodowanie z tytułu utraconych dochodów.

Interesują Cię konkretne sprawy?

Na czym polega nasza pomoc?

  • Ustalamy podmiot odpowiedzialny za zdarzenie;
  • Pomagamy gromadzić niezbędne dokumenty;
  • Prowadzimy postępowanie przed ubezpieczycielem sprawcy wypadku;
  • Uzyskujemy zadośćuczynienie, odszkodowanie, zwrot kosztów leczenia, zaliczki na dalsze leczenie;
  • Reprezentujemy klientów przed sądem cywilnym;
  • Reprezentujemy klientów w sprawie karnej przed Policją, Prokuraturą i sądami.

Działamy w sprawdzony sposób

Zgłaszasz problem

Zgłaszasz problem i przesyłasz dokumenty

Analizujemy sprawę

Analizujemy sprawę i szacujemy Twoje szanse na wygraną

Zawieramy umowę

Podpisujemy umowę i ustalamy plan działania

My działamy

Prowadzimy sprawę od początku do końca nawet w sądzie

Odbierasz odszkodowanie

Odbierasz odszkodowanie w kwocie, która Cie satysfakcjonuje.

Działamy bardzo sprawnie

Bezzwłocznie po otrzymaniu sprawy podejmujemy działania. Wyjaśniamy wszelkie okoliczności wypadku i ustalamy wysokość dochodzonych roszczeń, przygotowujemy stosowne pisma do ubezpieczycieli lub innych dłużników. Informujemy klienta o wynikach prowadzonej sprawy.

Anna Jackowska

prawnik

Szukasz wiedzy?

Rekomenduje nas 97,4% klientów.

W 2015 r. uległem wypadkowi. Mój znajomy polecił mi firmę Xaltum. Bardzo profesjonalna obsługa sprawy, wszystkie istotne informacje przekazywane były mi na bieżąco no i uczciwość i rzetelność firmy Xaltum, to duży atut. Polecam usługi Xaltum wszystkim poszkodowanym. Ich doświadczenie i wiedza powodują, ze sprawy są prowadzone na wysokim poziomie.

SZYMON NAWROCKI

Gorąco polecam XALTUM. Kompetentni, słowni i uprzejmi. Odzyskali dla mnie odszkodowanie znacznie wyższe niż oczekiwałam. Bardzo sobie cenię to, iż zawsze byłam informowana o tym co się dzieje w sprawie.

Agnieszka Nowicka

Polecam XALTUM sp. z o.o. sp.k.,, która prowadziła moją sprawę związaną z dochodzeniem roszczeń z tytułu wypadku. Wybrałam XALTUM z uwagi na wysoki poziom świadczonych usług. XALTUM prowadziło moją sprawę rzetelnie. Rekomenduję XALTUM, bowiem mając na uwadze doświadczenie prawników, a także ich zaangażowanie w sprawę, jest to firma godna polecenia.

JADWIGA ANDRYSZAK

Piszemy o takich sytuacjach jak Twoja

Nasze Publikacje

Szkody osobowe

Szkody na pojeździe

Interesują Cię konkretne sprawy?

Przykładowe sprawy

Wypadek przy wysiadaniu z samochodu PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 0,00 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 20.000 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

W dniu 31.05.2011r. w trakcie wysiadania klientki z pojazdu nagle szarpnęło samochodem, co  doprowadziło do przewrócenia się jej na brukową nawierzchnię. Klientka doznała złamania piszczeli oraz urazu kolana. Gwałtowne szarpnięcie samochodem, było spowodowane pozostawieniem go na biegu. Sprawca na dzień wypadku był objęty ochroną ubezpieczeniową w ramach OC przez STU Ergo Hestia S.A.,

Ubezpieczyciel odmówił przyjęcia odpowiedzialności za wypadek.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Na skutek naszego działania ubezpieczyciel  dokonał zmiany decyzji i przyznał decyzją 20.000 zł.

Uraz kręgosłupa po wypadku na pasach PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 8.000 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 16.000 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

W styczniu 2013 r. nasza klientka została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. Doznała urazu kręgosłupa powodującego 7 % trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Ubezpieczyciel sprawcy wypadku przyjął odpowiedzialność za szkodę i wypłacił Klientce 8.000 zł tytułem zadośćuczynienia. W jego ocenie była to suma wystarczająca przy stwierdzonym 7 % uszczerbku.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

W imieniu Klientki złożyliśmy odwołanie od stanowiska ubezpieczyciela. W drodze ugody uzyskaliśmy dla Klientki dopłatę kwoty 8.000 zł (do łącznej sumy 16.000 zł), czyli jeszcze raz tyle, ile pierwotnie wypłacił ubezpieczyciel. 

Darmowa ocena Twojej sprawy Anna Jackowska prawnik
Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Zapoznamy się dokumentami związanymi z okolicznościami wypadku i wysokością szkody. Poinformujemy Cię, czy jest możliwość uzyskania w Twojej sprawie odszkodowania i w jakiej wysokości. +48 504 024 117
Potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 12.000 złotych UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 213.000 złotych
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

W dniu 04.04.2011 r. na przejściu dla pieszych został potrącony nasz klient, doznając m.in. wieloodłamowego złamania kończyny dolnej.

Ubezpieczyciel wypłacił na rzecz naszego klientka kwotę 12.000 złotych tytułem zadośćuczynienia oraz niespełna 1.000 złotych tytułem poniesionych kosztów leczenia. 

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

W imieniu naszego klienta skierowaliśmy sprawę na drogę sądową. Na skutek podjętych przez nas działań, nasz klient otrzymał łączną kwotę 213.000 złotych tytułem zadośćuczynienia oraz odszkodowania, a także uzyskaliśmy miesięczną rentę w wysokości 950 złotych.

Xaltum w liczbach
97.4%
Klientów nas poleca
98.2%
Wygranych spraw
115%
Średnia dopłata do odszkodowania
STRATEGIA, REALIZACJA, WSPARCIE TOMCZAK I STANISŁAWSKI