MENU

Szkoda w transporcie

Działalność transportowa i spedycyjna łączy się z wysokim ryzykiem powstania szkód. Nie zawsze ubezpieczyciel chce dobrowolnie pokryć skutki utraty, uszkodzenia czy ubytku przesyłki. Pomagamy zlikwidować takie szkody z ubezpieczenia OC przewoźnika i OC spedytora i uzyskać należne odszkodowanie w pełnej wysokości.

Interesują Cię konkretne sprawy?

Na czym polega nasza pomoc?

  • Dochodzimy roszczeń za szkody transportowe na gruncie ustawy Prawo przewozowe i Konwencji CMR
  • Analizujemy roszczenia pod kątem odpowiedzialności przewoźnika lub spedytora
  • Kompletujemy dokumentację niezbędną przy likwidacji szkody
  • Zgłaszamy i monitorujemy szkodę w postępowaniu przed ubezpieczycielem
  • Prowadzimy postępowania odwoławcze i dochodzimy roszczeń na drodze sądowej

 

Działamy w sprawdzony sposób

Zgłaszasz problem

Zgłaszasz problem i przesyłasz dokumenty

Analizujemy sprawę

Analizujemy sprawę i szacujemy Twoje szanse na wygraną

Zawieramy umowę

Podpisujemy umowę i ustalamy plan działania

My działamy

Prowadzimy sprawę od początku do końca nawet w sądzie

Odbierasz odszkodowanie

Odbierasz odszkodowanie w kwocie, która Cie satysfakcjonuje.

Działamy bardzo sprawnie

Bezzwłocznie po otrzymaniu sprawy podejmujemy działania. Wyjaśniamy wszelkie okoliczności wypadku i ustalamy wysokość dochodzonych roszczeń, przygotowujemy stosowne pisma do ubezpieczycieli lub innych dłużników. Informujemy klienta o wynikach prowadzonej sprawy.

Jacek Barczak

Wiceprezes Zarządu, prawnik

Szukasz wiedzy?

Rekomenduje nas 97,4% klientów.

W 2013 r. uległam wypadkowi. Wybór Xaltum okazał się najlepszym z możliwych. Doświadczeni i kompetentni pracownicy Xaltum uzyskali dla mnie wysokie zadośćuczynienie. Mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że spółka Xaltum to skuteczna i rzetelna firma, którą mogę polecić wszystkim, którzy potrzebują pomocy w tego typu sprawach.

BOŻENA TURBAŃSKA

Na mój samochód na parkingu w Centrum Handlowym spadł sufit podwieszany. Po około 1,5 miesiąca dostałem odpowiedź z Zakładu Ubezpieczeń, że odszkodowanie mi się nie należy. Zgłosiłem się do XALTUM. Wywalczyli dla mnie odszkodowanie. Wysokość odszkodowania pozytywnie mnie zaskoczyła. Otrzymałem więcej niż się spodziewałem.

Marcin Tomkowiak

Wysiadałam z samochodu, którym kierował mój mąż. Kiedy gwałtownie ruszył przewróciłam się na ziemię i złamałam oba nadgarstki. Prawnicy z Xaltum poprowadzili moją sprawę. Szybko, bez opłat wstępnych. Otrzymałam 18.000 złotych. Jestem bardzo zadowolona. Polecam.

Kazimiera Staśkiewicz

Piszemy o takich sytuacjach jak Twoja

Nasze Publikacje

Szkody osobowe

Szkody na pojeździe

Interesują Cię konkretne sprawy?

Przykładowe sprawy

Koszty akcji ratowniczej PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 4.077 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 32.575,45 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Nasz klient prowadzi firmę transportową. W 2012 r. jeden z jego pojazdów miał wypadek wskutek którego znalazł się w rowie przy autostradzie. Akcja wydobywania pojazdu była bardzo skomplikowana i kosztowna.

Nasz klient poniósł koszt wyciągania pojazdu z rowu w wysokości ponad 30.000 złotych. Ubezpieczyciel AC wypłacił na rzecz naszego klienta jedynie kwotę 4.077 złotych zasłaniając się treścią umowy ubezpieczenia. 

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Złożyliśmy pozew do sądu, w którym zażądaliśmy zapłaty na rzecz naszego klienta pełnych kosztów akcji ratowniczej w kwocie 32.575,45 oraz odsetek. Sąd uwzględnił powództwo w całości.

Kradzież towaru w spedycji PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 0 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 80.000 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Klient z branży spedycyjnej miał zorganizować przewóz owoców. Za pomocą giełdy transportowej wyszukał przewoźnika, który okazał się być oszustem i ukradł towar. Klient musiał wypłacić odszkodowanie zleceniodawcy.

Klient zgłosił szkodę z ubezpieczenia OC spedytora domagając się zwrotu kwoty wypłaconej poszkodowanemu. Ubezpieczyciel odmówił wskazując, że do kradzieży doszło wskutek winy umyślnej osoby, za którą spedytor ponosi odpowiedzialność.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Z naszą pomocą Klient skierował sprawę na drogą sądową. Po wygranej w pierwszej i drugiej instancji otrzymał wraz z odsetkami sumę blisko 80.000 zł.

Darmowa ocena Twojej sprawy Jacek Barczak Wiceprezes Zarządu, prawnik
Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Zapoznamy się dokumentami związanymi z okolicznościami wypadku i wysokością szkody. Poinformujemy Cię, czy jest możliwość uzyskania w Twojej sprawie odszkodowania i w jakiej wysokości. +48 504 024 117
Xaltum w liczbach
97.4%
Klientów nas poleca
98.2%
Wygranych spraw
115%
Średnia dopłata do odszkodowania
STRATEGIA, REALIZACJA, WSPARCIE TOMCZAK I STANISŁAWSKI