MENU

Szkoda w transporcie

Działalność transportowa i spedycyjna łączy się z wysokim ryzykiem powstania szkód. Nie zawsze ubezpieczyciel chce dobrowolnie pokryć skutki utraty, uszkodzenia czy ubytku przesyłki. Pomagamy zlikwidować takie szkody z ubezpieczenia OC przewoźnika i OC spedytora i uzyskać należne odszkodowanie w pełnej wysokości.

Interesują Cię konkretne sprawy?

Na czym polega nasza pomoc?

  • Dochodzimy roszczeń za szkody transportowe na gruncie ustawy Prawo przewozowe i Konwencji CMR
  • Analizujemy roszczenia pod kątem odpowiedzialności przewoźnika lub spedytora
  • Kompletujemy dokumentację niezbędną przy likwidacji szkody
  • Zgłaszamy i monitorujemy szkodę w postępowaniu przed ubezpieczycielem
  • Prowadzimy postępowania odwoławcze i dochodzimy roszczeń na drodze sądowej

 

Działamy w sprawdzony sposób

Zgłaszasz problem

Zgłaszasz problem i przesyłasz dokumenty

Analizujemy sprawę

Analizujemy sprawę i szacujemy Twoje szanse na wygraną

Zawieramy umowę

Podpisujemy umowę i ustalamy plan działania

My działamy

Prowadzimy sprawę od początku do końca nawet w sądzie

Odbierasz odszkodowanie

Odbierasz odszkodowanie w kwocie, która Cie satysfakcjonuje.

Działamy bardzo sprawnie

Bezzwłocznie po otrzymaniu sprawy podejmujemy działania. Wyjaśniamy wszelkie okoliczności wypadku i ustalamy wysokość dochodzonych roszczeń, przygotowujemy stosowne pisma do ubezpieczycieli lub innych dłużników. Informujemy klienta o wynikach prowadzonej sprawy.

Jacek Barczak

Wiceprezes Zarządu, prawnik

Szukasz wiedzy?

Rekomenduje nas 97,4% klientów.

Polecam XALTUM sp. z o.o. sp.k.,, która prowadziła moją sprawę związaną z dochodzeniem roszczeń z tytułu wypadku. Wybrałam XALTUM z uwagi na wysoki poziom świadczonych usług. XALTUM prowadziło moją sprawę rzetelnie. Rekomenduję XALTUM, bowiem mając na uwadze doświadczenie prawników, a także ich zaangażowanie w sprawę, jest to firma godna polecenia.

JADWIGA ANDRYSZAK

We wrześniu 2012 r. uczestniczyłem z córką w wypadku samochodowym. Zwróciłem się do XALTUM z prośbą o pomoc w uzyskaniu odszkodowania. XALTUM poprowadziło nasze sprawy kompetentnie i sprawnie. Dzięki ich działaniu ja i córka otrzymaliśmy zadośćuczynienie w wysokości, która znacznie przerosła nasze oczekiwania. Jest to firma godna polecenia.

Dawid Trzaskowski

Uległam wypadkowi w moim zakładzie pracy, najechał na mnie wózek widłowy, miałam złamane biodro. Po wypadku już nie mogłam wrócić do pracy. Sprawę prowadzili mi prawnicy Xaltum. Jestem zadowolona miła obsługa, sprawne działanie. Pomagali pozbierać całą dokumentację. Polecam.

Lucyna Andrzejewska

Piszemy o takich sytuacjach jak Twoja

Nasze Publikacje

Szkody osobowe

Szkody na pojeździe

Interesują Cię konkretne sprawy?

Przykładowe sprawy

Koszty akcji ratowniczej PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 4.077 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 32.575,45 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Nasz klient prowadzi firmę transportową. W 2012 r. jeden z jego pojazdów miał wypadek wskutek którego znalazł się w rowie przy autostradzie. Akcja wydobywania pojazdu była bardzo skomplikowana i kosztowna.

Nasz klient poniósł koszt wyciągania pojazdu z rowu w wysokości ponad 30.000 złotych. Ubezpieczyciel AC wypłacił na rzecz naszego klienta jedynie kwotę 4.077 złotych zasłaniając się treścią umowy ubezpieczenia. 

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Złożyliśmy pozew do sądu, w którym zażądaliśmy zapłaty na rzecz naszego klienta pełnych kosztów akcji ratowniczej w kwocie 32.575,45 oraz odsetek. Sąd uwzględnił powództwo w całości.

Kradzież towaru w spedycji PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 0 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 80.000 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Klient z branży spedycyjnej miał zorganizować przewóz owoców. Za pomocą giełdy transportowej wyszukał przewoźnika, który okazał się być oszustem i ukradł towar. Klient musiał wypłacić odszkodowanie zleceniodawcy.

Klient zgłosił szkodę z ubezpieczenia OC spedytora domagając się zwrotu kwoty wypłaconej poszkodowanemu. Ubezpieczyciel odmówił wskazując, że do kradzieży doszło wskutek winy umyślnej osoby, za którą spedytor ponosi odpowiedzialność.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Z naszą pomocą Klient skierował sprawę na drogą sądową. Po wygranej w pierwszej i drugiej instancji otrzymał wraz z odsetkami sumę blisko 80.000 zł.

Darmowa ocena Twojej sprawy Jacek Barczak Wiceprezes Zarządu, prawnik
Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Zapoznamy się dokumentami związanymi z okolicznościami wypadku i wysokością szkody. Poinformujemy Cię, czy jest możliwość uzyskania w Twojej sprawie odszkodowania i w jakiej wysokości. +48 504 024 117
Xaltum w liczbach
97.4%
Klientów nas poleca
98.2%
Wygranych spraw
115%
Średnia dopłata do odszkodowania
STRATEGIA, REALIZACJA, WSPARCIE TOMCZAK I STANISŁAWSKI