MENU

Produkt niebezpieczny

Przedmioty codziennego użytku nie zawsze zapewniają bezpieczeństwo, jakiego można od nich oczekiwać przy normalnym korzystaniu. Wybuch telefonu czy samoistne pęknięcie szyby to sytuacje, które mogą zdarzyć się każdemu. Z naszą pomocą uzyskasz odszkodowanie za skutki takich wypadków – od producenta, sprzedawcy lub innych osób odpowiedzialnych za produkt niebezpieczny.

Interesują Cię konkretne sprawy?

Na czym polega nasza pomoc?

  • Pomagamy zgromadzić dowody potwierdzające niebezpieczne właściwości produktu
  • Ustalamy kto odpowiada za szkodę – producent, sprzedawca czy importer
  • Analizujemy standardy bezpieczeństwa dla poszczególnych kategorii produktów
  • Szacujemy wysokość należnego zadośćuczynienia i odszkodowania
  • Zgłaszamy szkodę w imieniu klienta i kierujemy roszczenia na drogę sądową

Działamy w sprawdzony sposób

Zgłaszasz problem

Zgłaszasz problem i przesyłasz dokumenty

Analizujemy sprawę

Analizujemy sprawę i szacujemy Twoje szanse na wygraną

Zawieramy umowę

Podpisujemy umowę i ustalamy plan działania

My działamy

Prowadzimy sprawę od początku do końca nawet w sądzie

Odbierasz odszkodowanie

Odbierasz odszkodowanie w kwocie, która Cie satysfakcjonuje.

Działamy bardzo sprawnie

Bezzwłocznie po otrzymaniu sprawy podejmujemy działania. Wyjaśniamy wszelkie okoliczności wypadku i ustalamy wysokość dochodzonych roszczeń, przygotowujemy stosowne pisma do ubezpieczycieli lub innych dłużników. Informujemy klienta o wynikach prowadzonej sprawy.

Anna Sekura

prawnik

Szukasz wiedzy?

Rekomenduje nas 97,4% klientów.

W 2008 roku mój mąż zginął w wypadku komunikacyjnym. Powierzyłam XALTUM prowadzenie sprawy. Dzięki działaniom XALTUM ubezpieczyciel wypłacił na moją rzecz zadośćuczynienie, odszkodowanie oraz rentę w kwotach przewyższających moje oczekiwania. Polecam XALTUM, bowiem jest to firma profesjonalna, rzetelnie świadcząca usługi.

MAŁGORZATA KĘDZIORA

Przez długi czas miałem problem z uzyskaniem odszkodowania za uszkodzony samochód oraz za obrażenia ciała. Ubezpieczyciel zwlekał i czekał na zakończenie sprawy karnej w sądzie. W Xaltum skutecznie poprowadzili moją sprawę. Uzyskałem wysokie zadośćuczynienie oraz pieniądze na naprawę samochodu. Polecam.
 

Józef Purgacz

Na mój samochód na parkingu w Centrum Handlowym spadł sufit podwieszany. Po około 1,5 miesiąca dostałem odpowiedź z Zakładu Ubezpieczeń, że odszkodowanie mi się nie należy. Zgłosiłem się do XALTUM. Wywalczyli dla mnie odszkodowanie. Wysokość odszkodowania pozytywnie mnie zaskoczyła. Otrzymałem więcej niż się spodziewałem.

Marcin Tomkowiak

Piszemy o takich sytuacjach jak Twoja

Nasze Publikacje

Szkody osobowe

Szkody na pojeździe

Interesują Cię konkretne sprawy?

Przykładowe sprawy

Szkoda spowodowana przez zaporę drogową PROPOZYCJA SPRAWCY: 0 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 15.000 zł
PROPOZYCJA SPRAWCY:

W 2013 roku, podczas wjeżdżania na teren parkingu, zapora drogowa (słupek) nagle samoczynnie zaczęła się podnosić, uszkadzając podwozie pojazdu.

Klienci zgłosili szkodę do ubezpieczyciela zarządcy nieruchomości, który odmówił zapłaty jakichkolwiek kwot.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Zadbaliśmy o zgromadzenie odpowiednich dowodów, a następnie, po skierowaniu sprawy na drogę procesu sądowego, ubezpieczyciel został zobligowany do zapłaty odszkodowania odpowiadającego pełnym kosztom naprawy pojazdu wraz z odsetkami za okres 3 lat. Nasi klienci uzyskali też zwrot wszystkich kosztów sądowych.

Złamanie zęba na łupinie od orzecha PROPOZYCJA SPRAWCY: 0 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 21.500 zł
PROPOZYCJA SPRAWCY:

Poszkodowana jedząc ciastko zakupione w piekarni nagryzła na łupinę orzecha włoskiego i uszkodziła ząb - prawą górną czwórkę. Ząb musiał zostać usunięty i zastąpiony wypełnieniem protetycznym.
Piekarnia, która wyprodukowała ciastko, odmówiła wypłaty odszkodowania. Jednocześnie, po wypadku opracowała dodatkową procedurę w celu zwiększenia monitorowania produkcji w zakładzie cukierniczym.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Po skierowaniu sprawy do sądu, poszkodowana uzyskała zadośćuczynienie i odszkodowanie w łącznej kwocie 21.500 zł. Sąd stwierdził, że łupina orzecha nie powinna znaleźć się w produkcie spożywczym. Skoro piekarnia po wypadku wprowadziła dodatkowe kontrole w tym zakresie, ewidentnie wcześniej nie spełniała wymogów bezpieczeństwa.

Darmowa ocena Twojej sprawy Anna Sekura prawnik
Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Zapoznamy się dokumentami związanymi z okolicznościami wypadku i wysokością szkody. Poinformujemy Cię, czy jest możliwość uzyskania w Twojej sprawie odszkodowania i w jakiej wysokości. +48 504 024 117
Szkoda wywołana przez fajerwerki PROPOZYCJA SPRAWCY: 0 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 80.000 zł
PROPOZYCJA SPRAWCY:

W noc sylwestrową 2009/2010 poszkodowany uczestniczył w imprezie połączonej z  pokazem sztucznych ogni. Podczas odpalania fajerwerków przez organizatorów imprezy został uderzony odłamkiem w oko, wskutek czego doszło do pęknięcia gałki ocznej i ślepoty.
Na etapie przedsądowym odmówiono mu wypłaty odszkodowania. Organizator imprezy wskazywał, że za szkodę powinien odpowiadać importer sztucznych ogni.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Po skierowaniu sprawy do sądu, poszkodowany uzyskał zadośćuczynienie w kwocie 80.000 zł. Sąd ustalił odpowiedzialność zarówno po stronie importera fajerwerków, jak i organizatorów pokazu. Zostali oni zobowiązani do solidarnej zapłaty na rzecz powoda zasądzonej kwoty.

Samoistne pęknięcie kabiny prysznicowej PROPOZYCJA SPRAWCY: 0 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 14.000 zł
PROPOZYCJA SPRAWCY:

Podczas mycia 2-letniego dziecka w kabinie prysznicowej  doszło do nagłego pęknięcia szyby zainstalowanej w jednym ze skrzydeł drzwiowych. Odłamki szkła spadły na dziecko powodując rany cięte prawej ręki oraz rany cięte głowy.  
Producent kabiny nie wypłacił odszkodowania, ponieważ stwierdził, że do pęknięcia szyby doszło na skutek uszkodzenia mechanicznego spowodowanego przez powódkę i jej opiekuna.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Postępowanie sądowe wykazało, że przyczyną wypadku była wada kabiny prysznicowej tkwiąca w samym produkcie, a nie uszkodzenie mechaniczne. Małoletnia  otrzymała 14.000 zł zadośćuczynienia za krzywdę.

Xaltum w liczbach
97.4%
Klientów nas poleca
98.2%
Wygranych spraw
115%
Średnia dopłata do odszkodowania
STRATEGIA, REALIZACJA, WSPARCIE TOMCZAK I STANISŁAWSKI