MENU

Obrażenia ciała w wypadku samochodowym

Wypadki komunikacyjne wiążą się nie tylko z uszkodzeniem pojazdów, ale też przede wszystkim z doznaniem obrażeń ciała przez uczestników wypadków. Jeżeli na skutek takiego wypadku doznałeś urazu fizycznego lub psychicznego, pomożemy Tobie uzyskać nie tylko zadośćuczynienie za doznaną krzywdę, ale także odszkodowanie za poniesione koszty związane z leczeniem następstw wypadku, zaliczki na dalsze leczenie oraz odszkodowanie z tytułu utraconych dochodów.

Interesują Cię konkretne sprawy?

Na czym polega nasza pomoc?

  • Ustalamy podmiot odpowiedzialny za zdarzenie;
  • Pomagamy gromadzić niezbędne dokumenty;
  • Prowadzimy postępowanie przed ubezpieczycielem sprawcy wypadku;
  • Uzyskujemy zadośćuczynienie, odszkodowanie, zwrot kosztów leczenia, zaliczki na dalsze leczenie;
  • Reprezentujemy klientów przed sądem cywilnym;
  • Reprezentujemy klientów w sprawie karnej przed Policją, Prokuraturą i sądami.

Działamy w sprawdzony sposób

Zgłaszasz problem

Zgłaszasz problem i przesyłasz dokumenty

Analizujemy sprawę

Analizujemy sprawę i szacujemy Twoje szanse na wygraną

Zawieramy umowę

Podpisujemy umowę i ustalamy plan działania

My działamy

Prowadzimy sprawę od początku do końca nawet w sądzie

Odbierasz odszkodowanie

Odbierasz odszkodowanie w kwocie, która Cie satysfakcjonuje.

Działamy bardzo sprawnie

Bezzwłocznie po otrzymaniu sprawy podejmujemy działania. Wyjaśniamy wszelkie okoliczności wypadku i ustalamy wysokość dochodzonych roszczeń, przygotowujemy stosowne pisma do ubezpieczycieli lub innych dłużników. Informujemy klienta o wynikach prowadzonej sprawy.

Dariusz Rozpara

Prezes Zarządu, prawnik

Szukasz wiedzy?

Rekomenduje nas 97,4% klientów.

Nasz syn Damian zginął w wypadku drogowym. Sprawą zajęła się firma Xaltum. O wszystkim byliśmy informowani na bieżąco, wyjaśniono nam wszystkie kwestie prowadzonej sprawy, która toczyła się błyskawicznie. Wszystkim, którzy chcą być reprezentowani przez uczciwych prawników w ciężkich chwilach po stracie kogoś bliskiego polecamy pomoc firmy Xaltum.

RÓŻA SOBUCKA, PIOTR SOBUCKI

Pragnę wyrazić swoje zadowolenie ze współpracy ze spółką Xaltum w związku ze sprawą o dochodzenie odszkodowania za skutki wypadku komunikacyjnego. Wybrałam Xaltum i dzięki ich pomocy uzyskałam łącznie sumę 9.000 zł tytułem zadośćuczynienia i odszkodowania. Mogę stwierdzić, że Xaltum to skuteczna i rzetelna firma.

Magdalena Ptasik

Chciałbym podziękować pracownikom Xaltum za prowadzenie i pomyślne zakończenie mojej sprawy związanej z wypadkiem w pracy. W czerwcu 2007 r. uległem poważnemu wypadkowi na skutek którego doznałem wielonarządowych obrażeń ciała. Pracodawca liczył na przedawnienie sprawy i przez lata nie otrzymałem żadnego zadośćuczynienia. Trafiłem do firmy Xaltum, która uzyskała dla mnie wysokie odszkodowanie i zadośćuczynienie w trudnej i delikatnej sprawie przeciwko byłemu pracodawcy. Przekonałem się, że spółka Xaltum to skuteczna i rzetelna firma, którą mogę polecić wszystkim, którzy potrzebują pomocy w tego typu sprawach.

KRZYSZTOF URBANOWICZ

Piszemy o takich sytuacjach jak Twoja

Nasze Publikacje

Szkody osobowe

Szkody na pojeździe

Interesują Cię konkretne sprawy?

Przykładowe sprawy

Pasażerka ranna w wypadku PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 0 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 1.500 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

W kolizji drogowej dwóch pojazdów lekko ranna została pasażerka Opla. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia. Po udzieleniu pierwszej pomocy – w wypadku poszkodowana doznała stłuczenia klatki piersiowej - kobieta z zaleceniami oszczędzającego trybu życia wróciła do domu.

W postępowaniu likwidacyjnym ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Dzięki sprawnej pracy naszych prawników klientka została skierowana na komisję lekarską, po której ubezpieczyciel przyznał 1.500 zł odszkodowania oraz dokonał zwrotu kosztów leków przeciwbólowych.

Kierowca ranny w wypadku PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 3.000 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 25.000 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Kierowca został ranny w kolizji z innym pojazdem. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia i zabrała rannego do szpitala. Na skutek wypadku poszkodowany doznał urazów w postaci wstrząśnienia mózgu, złamania chrząstki I żebra po prawej stronie, tłuczenia płuca i nerki lewej.

W postępowaniu likwidacyjnym ubezpieczyciel przyznał poszkodowanemu 3.000  i odmówił wypłaty kosztów prywatnej opieki medycznej. 

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Klient zwrócił się do nas po pomoc. Na skutek naszych działań dotychczas uzyskaliśmy dla klienta 25.000 zł. Klient dostał zwrot kosztów prywatnej opieki medycznej. Należy podkreślić, iż postępowanie jest w toku i nasi prawnicy negocjują wyższą kwotę odszkodowania dla naszego klienta. 

Darmowa ocena Twojej sprawy Dariusz Rozpara Prezes Zarządu, prawnik
Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Zapoznamy się dokumentami związanymi z okolicznościami wypadku i wysokością szkody. Poinformujemy Cię, czy jest możliwość uzyskania w Twojej sprawie odszkodowania i w jakiej wysokości. +48 504 024 117
Obrażenia ciała w wypadku PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 40.400 złotych UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 255.000 złotych
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

W dniu 15.01.2014 r. nasza klientka doznała znacznych obrażeń ciała. W jej imieniu zgłosiliśmy roszczenia do ubezpieczyciela sprawcy wypadku.

Ubezpieczyciel wypłacił na rzecz poszkodowanej kwotę 40.000 złotych tytułem zadośćuczynienia za krzywdę oraz kwotę 400 złotych tytułem ryczałtu na koszty leczenia.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Wypłacone świadczenia nie stanowiły rekompensaty doznanej szkody. W toku postępowania wykazaliśmy, że rozmiar krzywdy doznanej przez naszą klientkę jest znaczny, a należne świadczenie powinno być kilkakrotnie wyższe. Dzięki naszym działaniom, ubezpieczyciel wypłacił na rzecz naszej klientki kwotę przeszło 255.000 złotych.

Uraz głowy po wypadku na motocyklu PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 150.000 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 300.000 zł i 8.000 zł comiesięcznej renty
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Klientka doznała ciężkiego urazu głowy podczas wypadku na motocyklu. Kilka dni przed tym wypadkiem podjęła pracę za wynagrodzeniem 8.000 zł miesięcznie. Z powodu doznanych obrażeń nie była w stanie kontynuować zatrudnienia. 

Ubezpieczyciel przyznał Klientce kwotę 150.000 zł tytułem zadośćuczynienia za krzywdę. Odmówił wypłaty renty wyrównawczej uznając, że Klientka nie miała szans zarabiać kwoty aż 8.000 zł miesięcznie. 

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Klientka z naszą pomocą skierowała roszczenia do sądu. Sąd uwzględnił powództwo w całości i zasądził na jej rzecz dalszą kwotę 150.000 zł tytułem zadośćuczynienia oraz comiesięczną rentę w kwocie 8.000 zł. 

Xaltum w liczbach
97.4%
Klientów nas poleca
98.2%
Wygranych spraw
115%
Średnia dopłata do odszkodowania
STRATEGIA, REALIZACJA, WSPARCIE TOMCZAK I STANISŁAWSKI