MENU

Obrażenia ciała w wypadku samochodowym

Wypadki komunikacyjne wiążą się nie tylko z uszkodzeniem pojazdów, ale też przede wszystkim z doznaniem obrażeń ciała przez uczestników wypadków. Jeżeli na skutek takiego wypadku doznałeś urazu fizycznego lub psychicznego, pomożemy Tobie uzyskać nie tylko zadośćuczynienie za doznaną krzywdę, ale także odszkodowanie za poniesione koszty związane z leczeniem następstw wypadku, zaliczki na dalsze leczenie oraz odszkodowanie z tytułu utraconych dochodów.

Interesują Cię konkretne sprawy?

Na czym polega nasza pomoc?

  • Ustalamy podmiot odpowiedzialny za zdarzenie;
  • Pomagamy gromadzić niezbędne dokumenty;
  • Prowadzimy postępowanie przed ubezpieczycielem sprawcy wypadku;
  • Uzyskujemy zadośćuczynienie, odszkodowanie, zwrot kosztów leczenia, zaliczki na dalsze leczenie;
  • Reprezentujemy klientów przed sądem cywilnym;
  • Reprezentujemy klientów w sprawie karnej przed Policją, Prokuraturą i sądami.

Działamy w sprawdzony sposób

Zgłaszasz problem

Zgłaszasz problem i przesyłasz dokumenty

Analizujemy sprawę

Analizujemy sprawę i szacujemy Twoje szanse na wygraną

Zawieramy umowę

Podpisujemy umowę i ustalamy plan działania

My działamy

Prowadzimy sprawę od początku do końca nawet w sądzie

Odbierasz odszkodowanie

Odbierasz odszkodowanie w kwocie, która Cie satysfakcjonuje.

Działamy bardzo sprawnie

Bezzwłocznie po otrzymaniu sprawy podejmujemy działania. Wyjaśniamy wszelkie okoliczności wypadku i ustalamy wysokość dochodzonych roszczeń, przygotowujemy stosowne pisma do ubezpieczycieli lub innych dłużników. Informujemy klienta o wynikach prowadzonej sprawy.

Dariusz Rozpara

Prezes Zarządu, prawnik

Szukasz wiedzy?

Rekomenduje nas 97,4% klientów.

Miałem wypadek moim Fordem. Uszkodzone zostały tylne i przednie drzwi. PZU z OC sprawcy wypłaciło mi 2.500 zł. Na pisma, które wysyłałam odpisywali, że to już wszystko co mi się należy i ta kwota wystarczy na naprawę. Znajomy polecił mi Xaltum jako tych którzy wygrywają takie sprawy. Dla mnie wywalczyli dodatkowo jeszcze 7.500 zł. Jestem super zadowolony.

Andrzej Potkański

Wypadek, jakiemu ulegliśmy miał miejsce w 2014 r. Sprawy powierzyliśmy firmie Xaltum. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów pracy Xaltum. Zaangażowane, profesjonalizm oraz doświadczenie Xaltum zaowocowało przyznaniem wysokich odszkodowań. Z przyjemnością polecamy ją osobom, które zostały poszkodowane w wypadkach i potrzebują pomocy specjalistów.

Zbiegniew Molski i Dawid Molski

Wypadek, jakiemu ulegliśmy miał miejsce 7 lutego 2014 r. Sprawy powierzyliśmy firmie Xaltum. Zaangażowane, profesjonalizm oraz doświadczenie Xaltum zaowocowało przyznaniem wysokich odszkodowań. Z przyjemnością polecamy ją innym osobom, które zostały poszkodowane w wypadkach i potrzebują pomocy specjalistów.

DAWID MOLSKI, ZBIGNIEW MOLSKI

Piszemy o takich sytuacjach jak Twoja

Nasze Publikacje

Szkody osobowe

Szkody na pojeździe

Interesują Cię konkretne sprawy?

Przykładowe sprawy

Pasażerka ranna w wypadku PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 0 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 1.500 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

W kolizji drogowej dwóch pojazdów lekko ranna została pasażerka Opla. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia. Po udzieleniu pierwszej pomocy – w wypadku poszkodowana doznała stłuczenia klatki piersiowej - kobieta z zaleceniami oszczędzającego trybu życia wróciła do domu.

W postępowaniu likwidacyjnym ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Dzięki sprawnej pracy naszych prawników klientka została skierowana na komisję lekarską, po której ubezpieczyciel przyznał 1.500 zł odszkodowania oraz dokonał zwrotu kosztów leków przeciwbólowych.

Kierowca ranny w wypadku PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 3.000 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 25.000 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Kierowca został ranny w kolizji z innym pojazdem. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia i zabrała rannego do szpitala. Na skutek wypadku poszkodowany doznał urazów w postaci wstrząśnienia mózgu, złamania chrząstki I żebra po prawej stronie, tłuczenia płuca i nerki lewej.

W postępowaniu likwidacyjnym ubezpieczyciel przyznał poszkodowanemu 3.000  i odmówił wypłaty kosztów prywatnej opieki medycznej. 

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Klient zwrócił się do nas po pomoc. Na skutek naszych działań dotychczas uzyskaliśmy dla klienta 25.000 zł. Klient dostał zwrot kosztów prywatnej opieki medycznej. Należy podkreślić, iż postępowanie jest w toku i nasi prawnicy negocjują wyższą kwotę odszkodowania dla naszego klienta. 

Darmowa ocena Twojej sprawy Dariusz Rozpara Prezes Zarządu, prawnik
Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Zapoznamy się dokumentami związanymi z okolicznościami wypadku i wysokością szkody. Poinformujemy Cię, czy jest możliwość uzyskania w Twojej sprawie odszkodowania i w jakiej wysokości. +48 504 024 117
Obrażenia ciała w wypadku PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 40.400 złotych UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 255.000 złotych
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

W dniu 15.01.2014 r. nasza klientka doznała znacznych obrażeń ciała. W jej imieniu zgłosiliśmy roszczenia do ubezpieczyciela sprawcy wypadku.

Ubezpieczyciel wypłacił na rzecz poszkodowanej kwotę 40.000 złotych tytułem zadośćuczynienia za krzywdę oraz kwotę 400 złotych tytułem ryczałtu na koszty leczenia.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Wypłacone świadczenia nie stanowiły rekompensaty doznanej szkody. W toku postępowania wykazaliśmy, że rozmiar krzywdy doznanej przez naszą klientkę jest znaczny, a należne świadczenie powinno być kilkakrotnie wyższe. Dzięki naszym działaniom, ubezpieczyciel wypłacił na rzecz naszej klientki kwotę przeszło 255.000 złotych.

Uraz głowy po wypadku na motocyklu PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 150.000 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 300.000 zł i 8.000 zł comiesięcznej renty
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Klientka doznała ciężkiego urazu głowy podczas wypadku na motocyklu. Kilka dni przed tym wypadkiem podjęła pracę za wynagrodzeniem 8.000 zł miesięcznie. Z powodu doznanych obrażeń nie była w stanie kontynuować zatrudnienia. 

Ubezpieczyciel przyznał Klientce kwotę 150.000 zł tytułem zadośćuczynienia za krzywdę. Odmówił wypłaty renty wyrównawczej uznając, że Klientka nie miała szans zarabiać kwoty aż 8.000 zł miesięcznie. 

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Klientka z naszą pomocą skierowała roszczenia do sądu. Sąd uwzględnił powództwo w całości i zasądził na jej rzecz dalszą kwotę 150.000 zł tytułem zadośćuczynienia oraz comiesięczną rentę w kwocie 8.000 zł. 

Xaltum w liczbach
97.4%
Klientów nas poleca
98.2%
Wygranych spraw
115%
Średnia dopłata do odszkodowania
STRATEGIA, REALIZACJA, WSPARCIE TOMCZAK I STANISŁAWSKI