Niemal we wszystkich umowach kredytów „frankowych” znajdują się klauzule niedozwolone, skutkujące zawyżeniem zobowiązania kredytobiorcy wobec banku. Pomagamy naszym klientom zmniejszyć saldo kredytu na skutek jego przewalutowania na walutę polską, a także odzyskać dotychczas nadpłacone raty i zmniejszyć ich wysokość w przyszłości.
Potrzebujemy tylko umowę z załącznikami i aneksami
Analizujemy sprawę i szacujemy Twoje szanse na wygraną
Podpisujemy umowę i ustalamy plan działania
Prowadzimy sprawę od początku do końca nawet w sądzie
Odbierasz nadpłaconą część rat i cieszysz się zmniejszonym kredytem
Dokładnie analizujemy Twoją sprawę i przedstawiamy wyniki. Pomagamy uzyskać z banku niezbędne dokumenty. Ustalamy czy w umowie kredytu występują klauzule niedozwolone i czy istnieją podstawy do kierowania roszczeń wobec banku. Opracowujemy wyliczenie ekonomicznych korzyści, o uzyskanie których będziesz mógł wystąpić w związku z nadpłatą kredytu. W razie potrzeby reprezentujemy Twoje interesy w postępowaniu sądowym.
W 2013 r. uległam wypadkowi. Wybór Xaltum okazał się najlepszym z możliwych. Doświadczeni i kompetentni pracownicy Xaltum uzyskali dla mnie wysokie zadośćuczynienie. Mogę z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że Xaltum to skuteczna i rzetelna firma, którą mogę polecić wszystkim, którzy potrzebują pomocy w tego typu sprawach.
Turbańska BożenaW 2013 r. uległem wypadkowi. Zgłosiłem się do XALTUM. Dzięki działaniom XALTUM uzyskałem zadośćuczynienie, którego wysokość zrekompensowała doznaną krzywdę. Współpracę z XALTUM oceniam jako profesjonalną, a przy tym miłą. Polecam XALTUM, bowiem jest to firma zajmująca się sprawą kompleksowo, rzetelna świadcząca usługi na wysokim poziomie.
Mariusz BudujMój mąż zginał w wypadku drogowym. W bardzo szybkim tempie prawnicy z Xaltum uzyskali dla mnie i dzieci satysfakcjonujące odszkodowanie. Polecam usługi firmy Xaltum. Jest to Kancelaria godna zaufania i jestem przekonana, że lepiej nie mogłam trafić. Działanie Xaltum uważam za profesjonalne i bardzo uczciwe.
MARIOLA POGORZELSKAW 2014 r. powodowie zawarli z bankiem umowę kredytu hipotecznego denominowanego do CHF. W chwili uruchomienia kredyt został przeliczony na złotówki według kursu kupna waluty ustalonego uchwałą zarządu banku. Poszczególne raty kredytu również miały być spłacane w złotówkach i przeliczane według kursu sprzedaży wskazanego przez bank w dacie spłaty raty.
UZYSKANE ŚWIADCZENIA:Kredytobiorcy zakwestionowali przyjętą w umowie klauzulę waloryzacyjną i klauzulę oprocentowania. Sąd podzielił ich stanowisko i uznał umowę kredytu za częściowo nieważną. Kredytobiorcy otrzymali zwrot świadczenia nienależnie nadpłaconego w kwocie 39.993 zł.
Powódka zawarła z bankiem umowę kredytu hipotecznego z przeznaczeniem na zakup nieruchomości. Kredytu udzielono jej w złotówkach, ale raty miały być spłacane według kursu CHF po samodzielnym ich obliczeniu przez powódkę.
UZYSKANE ŚWIADCZENIA:Sąd zasądził od banku na rzecz powódki kwotę 54.183 zł. Sąd stwierdził, że kredyt w rzeczywistości nie był kredytem walutowym, ale złotówkowym. Mechanizm przeliczeniowy banku nie miał ekonomicznego uzasadnienia, skoro bank faktycznie i tak nie dokonywał wymiany waluty.
Powód zawarł z bankiem umowę pożyczki w kwocie 272.000 CHF, która została mu wypłacona w walucie polskiej. Raty pożyczki miały być przeliczane za złotówek na franki. Z uwagi na niejasny mechanizm przeliczeniowy, powód wypowiedział umowę i zaprzestał spłaty pożyczki. Bank wystawił przeciw niemu tytuł egzekucyjny na kwotę 179.429 CHF.
UZYSKANE ŚWIADCZENIA:Sąd uznał umowę pożyczki za częściowo nieważną i pozbawił bankowy tytuł egzekucyjny wykonalności. Sąd przyjął, że zobowiązanie powinno być przeliczone ponownie – przy uwzględnieniu średniego kursu rynkowego CHF, a nie kursu przyjętego przez bank. Nadwyżka, którą powód zapłacił bankowi, nie może być dochodzona w drodze egzekucji.