Niemal we wszystkich umowach kredytów „frankowych” znajdują się klauzule niedozwolone, skutkujące zawyżeniem zobowiązania kredytobiorcy wobec banku. Pomagamy naszym klientom zmniejszyć saldo kredytu na skutek jego przewalutowania na walutę polską, a także odzyskać dotychczas nadpłacone raty i zmniejszyć ich wysokość w przyszłości.
Potrzebujemy tylko umowę z załącznikami i aneksami
Analizujemy sprawę i szacujemy Twoje szanse na wygraną
Podpisujemy umowę i ustalamy plan działania
Prowadzimy sprawę od początku do końca nawet w sądzie
Odbierasz nadpłaconą część rat i cieszysz się zmniejszonym kredytem
Dokładnie analizujemy Twoją sprawę i przedstawiamy wyniki. Pomagamy uzyskać z banku niezbędne dokumenty. Ustalamy czy w umowie kredytu występują klauzule niedozwolone i czy istnieją podstawy do kierowania roszczeń wobec banku. Opracowujemy wyliczenie ekonomicznych korzyści, o uzyskanie których będziesz mógł wystąpić w związku z nadpłatą kredytu. W razie potrzeby reprezentujemy Twoje interesy w postępowaniu sądowym.
Byłem zatrudniony na umowie zlecenia na budowie. Na początku lutego 2016 r., podczas wykonywania swoich obowiązków, doszło do wypadku wskutek którego doznałem wielu złamań (m. in. biodra, ręki, kości krzyżowej). Do prowadzenia swojej sprawy o zadośćuczynienie i odszkodowanie wybrałem firmę Xaltum, co było bardzo dobrym posunięciem. Prawnicy Xaltum rzetelnie zajęli się moją sprawą i uzyskałem zadośćuczynienie w adekwatnej do moich obrażeń wysokości oraz odzyskałem także wszelkie poniesione przeze mnie koszty leczenia, które poniosłem w związku z wypadkiem. Xaltum, to skuteczna i sprawnie działająca firma, którą polecam każdemu.
Dawid WojtyczkaPrzez długi czas miałem problem z uzyskaniem odszkodowania za uszkodzony samochód oraz za obrażenia ciała. Ubezpieczyciel zwlekał i czekał na zakończenie sprawy karnej w sądzie. W Xaltum skutecznie poprowadzili moją sprawę. Uzyskałem wysokie zadośćuczynienie oraz pieniądze na naprawę samochodu. Polecam.
10 listopada 2015 roku, byłam uczestnikiem wypadku, w którym poniosłam ciężkie obrażenia. Do starań o odszkodowania namówiła mnie znajoma. Trafiłam do firmy XALTUM. Firmy, którą z całą świadomością mogę polecać! Firmy, którą cechuje profesjonalizm, ogromne zaangażowanie i troska o klienta oraz satysfakcjonujący finisz prowadzonej sprawy.
NATALIA KŁONOWSKAW 2014 r. powodowie zawarli z bankiem umowę kredytu hipotecznego denominowanego do CHF. W chwili uruchomienia kredyt został przeliczony na złotówki według kursu kupna waluty ustalonego uchwałą zarządu banku. Poszczególne raty kredytu również miały być spłacane w złotówkach i przeliczane według kursu sprzedaży wskazanego przez bank w dacie spłaty raty.
UZYSKANE ŚWIADCZENIA:Kredytobiorcy zakwestionowali przyjętą w umowie klauzulę waloryzacyjną i klauzulę oprocentowania. Sąd podzielił ich stanowisko i uznał umowę kredytu za częściowo nieważną. Kredytobiorcy otrzymali zwrot świadczenia nienależnie nadpłaconego w kwocie 39.993 zł.
Powódka zawarła z bankiem umowę kredytu hipotecznego z przeznaczeniem na zakup nieruchomości. Kredytu udzielono jej w złotówkach, ale raty miały być spłacane według kursu CHF po samodzielnym ich obliczeniu przez powódkę.
UZYSKANE ŚWIADCZENIA:Sąd zasądził od banku na rzecz powódki kwotę 54.183 zł. Sąd stwierdził, że kredyt w rzeczywistości nie był kredytem walutowym, ale złotówkowym. Mechanizm przeliczeniowy banku nie miał ekonomicznego uzasadnienia, skoro bank faktycznie i tak nie dokonywał wymiany waluty.
Powód zawarł z bankiem umowę pożyczki w kwocie 272.000 CHF, która została mu wypłacona w walucie polskiej. Raty pożyczki miały być przeliczane za złotówek na franki. Z uwagi na niejasny mechanizm przeliczeniowy, powód wypowiedział umowę i zaprzestał spłaty pożyczki. Bank wystawił przeciw niemu tytuł egzekucyjny na kwotę 179.429 CHF.
UZYSKANE ŚWIADCZENIA:Sąd uznał umowę pożyczki za częściowo nieważną i pozbawił bankowy tytuł egzekucyjny wykonalności. Sąd przyjął, że zobowiązanie powinno być przeliczone ponownie – przy uwzględnieniu średniego kursu rynkowego CHF, a nie kursu przyjętego przez bank. Nadwyżka, którą powód zapłacił bankowi, nie może być dochodzona w drodze egzekucji.