MENU

Odmowa wypłaty odszkodowania za pojazd

Pomimo posiadania ubezpieczenia AC lub spowodowania wypadku przez kierowcę innego pojazdu zdarza się, że ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania. Decyzje te często nie są zasadne i istnieje możliwość uzyskania odszkodowania przez klienta. Dzięki naszemu doświadczeniu potrafimy w takich sytuacjach uzyskać dla naszych klientów odszkodowanie.

Interesują Cię konkretne sprawy?

Na czym polega nasza pomoc?

  • Analizujemy sprawę pod kątem możliwości uzyskania odszkodowania i jego wysokości.
  • Pomagamy gromadzić niezbędne dokumenty w sprawie,
  • Uzyskujemy odszkodowanie za skradziony lub uszkodzony pojazd,
  • Uzyskujemy odszkodowanie za najem pojazdu zastępczego,
  • Reprezentujemy klienta na etapie postępowania cywilnego.

Działamy w sprawdzony sposób

Zgłaszasz problem

Zgłaszasz problem i przesyłasz dokumenty

Analizujemy sprawę

Analizujemy sprawę i szacujemy Twoje szanse na wygraną

Zawieramy umowę

Podpisujemy umowę i ustalamy plan działania

My działamy

Prowadzimy sprawę od początku do końca nawet w sądzie

Odbierasz odszkodowanie

Odbierasz odszkodowanie w kwocie, która Cie satysfakcjonuje.

Działamy bardzo sprawnie

Bezzwłocznie po otrzymaniu sprawy podejmujemy działania. Wyjaśniamy wszelkie okoliczności wypadku i ustalamy wysokość dochodzonych roszczeń, przygotowujemy stosowne pisma do ubezpieczycieli lub innych dłużników. Informujemy klienta o wynikach prowadzonej sprawy.

Łukasz Gil

prawnik

Szukasz wiedzy?

Rekomenduje nas 97,4% klientów.

Miałem wypadek moim Fordem. Uszkodzone zostały tylne i przednie drzwi. PZU z OC sprawcy wypłaciło mi 2.500 zł. Na pisma, które wysyłałam odpisywali, że to już wszystko co mi się należy i ta kwota wystarczy na naprawę. Znajomy polecił mi Xaltum jako tych którzy wygrywają takie sprawy. Dla mnie wywalczyli dodatkowo jeszcze 7.500 zł. Jestem super zadowolony.

Andrzej Potkański

W 2008 roku mój mąż zginął w wypadku komunikacyjnym. Powierzyłam XALTUM prowadzenie sprawy. Dzięki działaniom XALTUM ubezpieczyciel wypłacił na moją rzecz zadośćuczynienie, odszkodowanie oraz rentę w kwotach przewyższających moje oczekiwania. Polecam XALTUM, bowiem jest to firma profesjonalna, rzetelnie świadcząca usługi.

MAŁGORZATA KĘDZIORA

W 2013 r. uległam wypadkowi. Wybór Xaltum okazał się najlepszym z możliwych. Doświadczeni i kompetentni pracownicy Xaltum uzyskali dla mnie wysokie zadośćuczynienie. Mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że spółka Xaltum to skuteczna i rzetelna firma, którą mogę polecić wszystkim, którzy potrzebują pomocy w tego typu sprawach.

BOŻENA TURBAŃSKA

Piszemy o takich sytuacjach jak Twoja

Nasze Publikacje

Szkody osobowe

Szkody na pojeździe

Interesują Cię konkretne sprawy?

Przykładowe sprawy

Wypadek podczas pełnienia obowiązków służbowych PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 16.500 złotych UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 160.000 złotych
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

W dniu 01.04.2013 r. podczas wykonywania obowiązków służbowych, nasz klient uległ wypadkowi. Poprosił nas o pomoc w uzyskaniu należnego odszkodowania.

Ubezpieczyciel przyznał na rzecz naszego klienta kwotę 15.000 złotych tytułem zadośćuczynienia i niemalże 1.500 złotych odszkodowania.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Mając na uwadze rodzaj doznanych obrażeń ciała i ich rozmiar, wskazaliśmy, że wypłacone świadczenia nie stanowią rekompensaty doznanej krzywdy. Na skutek podjętych przez nas działań, uzyskaliśmy na rzecz naszego klienta niemalże 10-krotnie wyższe świadczenie. Ubezpieczyciel wypłacił bowiem ostatecznie łączną kwotę 160.000 złotych. 

Odszkodowanie z AC za kradzież pojazdu PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 0 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 50.720 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Zgłosił się do nas klient, któremu skradziono pojazd. Kradzież została zgłoszona na policję, ale postępowanie umorzono wskutek braku dowodów przestępstwa. Klient zgłosił szkodę z ubezpieczenia AutoCasco, ale nie otrzymał odszkodowania.

Wezwaliśmy zakład ubezpieczeń do zapłaty odszkodowania z ubezpieczenia AC, ale decyzja odmowna została podtrzymana i ubezpieczyciel nie przyjął odpowiedzialności za szkodę.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Złożyliśmy pozew do Sądu Rejonowego o zapłatę odszkodowania z ubezpieczenia AC. Zgromadzonymi dowodami wykazaliśmy, że kradzież miała miejsce. Sąd wydał wyrok, w którym zasądził na rzecz naszego Klienta kwotę 50.720 złotych powiększoną o odsetki.

Darmowa ocena Twojej sprawy Łukasz Gil prawnik
Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Zapoznamy się dokumentami związanymi z okolicznościami wypadku i wysokością szkody. Poinformujemy Cię, czy jest możliwość uzyskania w Twojej sprawie odszkodowania i w jakiej wysokości. +48 504 024 117
Nielegalne pochodzenie pojazdu? PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 0 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 47.000 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

W 2008 r. Klienci nabyli pojazd w Niemczech. Co roku odnawiali ubezpieczenie autocasco od ryzyka kradzieży. W marcu 2011 r. pojazd ten został skradziony.

Klienci zgłosili szkodę do ubezpieczyciela i przedłożyli mu wszystkie wymagane dokumenty. Zakład ubezpieczeń odmówił wypłaty odszkodowania. W ocenie ubezpieczyciela, dokumenty źródłowe pojazdu wskazywały na jego nielegalne pochodzenie.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Na skutek naszego działania i skierowania sprawy na drogę procesu sądowego ubezpieczyciel ostatecznie przyjął odpowiedzialność za kradzież pojazdu. Klienci otrzymali odszkodowanie w wysokości 47.000 zł oraz zwrot wszystkich kosztów sądowych.

Kolizja – odmowa pokrycia kosztów naprawy z OC PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA: 0 zł UZYSKANE ODSZKODOWANIE: 33.000 zł
PROPOZYCJA UBEZPIECZYCIELA:

Samochód klienta, został uszkodzony w wyniku kolizji drogowej do jakiej doszło nie z jego winy. Obaj uczestnicy zdarzenia byli zgodni co do przebiegu oraz przyczyny zdarzenia, dlatego spisali stosowne oświadczenie bez wzywania Policji.

Zakład ubezpieczeń przyjął swoją odpowiedzialność i zaakceptował wysokość kosztów naprawy wyliczoną przez wybrany przez klienta warsztat naprawczy. Po przedłożeniu faktur za naprawę, ubezpieczyciel odmówił ich pokrycia.

UZYSKANE ODSZKODOWANIE:

Sprawa ostatecznie znalazła swój finał w sądzie. Dzięki naszym działaniom klient uzyskał zwrot całości kosztów naprawy.

Xaltum w liczbach
97.4%
Klientów nas poleca
98.2%
Wygranych spraw
115%
Średnia dopłata do odszkodowania
STRATEGIA, REALIZACJA, WSPARCIE TOMCZAK I STANISŁAWSKI