MENU

Dopłata do odszkodowania

Decyzja o wypłacie odszkodowania nie oznacza zakończenia Twojej sprawy. Ubezpieczyciele w przypadku szkód w pojazdach bardzo często wypłacają zbyt niskie odszkodowania. My możemy zaproponować Ci dodatkowe pieniądze z tytułu szkody w pojeździe.

Interesują Cię konkretne sprawy?

Na czym polega nasza pomoc?

  • Błyskawiczną weryfikację kosztorysu ubezpieczyciela 
  • Wynagrodzenie w konkurencyjnej wysokości,
  • Szybką wypłatę gotówki na konto klienta,
  • Minimum formalności;
  • Możliwość załatwienia sprawy korespondencyjnie

 

Działamy w sprawdzony sposób

Zgłaszasz problem

Przesyłasz kalkulację naprawy lub wycenę szkody całkowitej oraz decyzje

Wyceniamy sprawę

Nasz rzeczoznawca analizuje sprawę

Dostajesz propozycję dopłaty

Przesyłamy Ci propozycję dopłaty do odszkodowania

Zawieramy umowę

Podpisujemy umowę cesji wierzytelności

Odbierasz pieniądze

Odbierasz dopłatę w kwocie, która Cie satysfakcjonuje.

Działamy bardzo sprawnie

Bezzwłocznie po otrzymaniu sprawy podejmujemy działania. Wyjaśniamy wszelkie okoliczności wypadku i ustalamy wysokość dochodzonych roszczeń, przygotowujemy stosowne pisma do ubezpieczycieli lub innych dłużników. Informujemy klienta o wynikach prowadzonej sprawy.

Jacek Barczak

Wiceprezes Zarządu, prawnik

Szukasz wiedzy?

Rekomenduje nas 97,4% klientów.

10 listopada 2015 roku, byłam uczestnikiem wypadku, w którym poniosłam ciężkie obrażenia. Do  starań o odszkodowania namówiła mnie znajoma. Trafiłam do firmy XALTUM. Firmy, którą z całą świadomością mogę polecać! Firmy, którą cechuje profesjonalizm, ogromne zaangażowanie i troska o klienta oraz satysfakcjonujący finisz prowadzonej sprawy.

NATALIA KŁONOWSKA

W 2013 r. uległem wypadkowi. Zgłosiłem się do XALTUM. Dzięki działaniom XALTUM uzyskałem zadośćuczynienie, którego wysokość zrekompensowała doznaną krzywdę. Współpracę z XALTUM oceniam jako profesjonalną, a przy tym miłą. Polecam XALTUM, bowiem jest to firma zajmująca się sprawą kompleksowo, rzetelna świadcząca usługi na wysokim poziomie.

Mariusz Buduj

Polecam XALTUM sp. z o.o. sp.k.,, która prowadziła moją sprawę związaną z dochodzeniem roszczeń z tytułu wypadku. Wybrałam XALTUM z uwagi na wysoki poziom świadczonych usług. XALTUM prowadziło moją sprawę rzetelnie. Rekomenduję XALTUM, bowiem mając na uwadze doświadczenie prawników, a także ich zaangażowanie w sprawę, jest to firma godna polecenia.

JADWIGA ANDRYSZAK

Piszemy o takich sytuacjach jak Twoja

Nasze Publikacje

Szkody osobowe

Szkody na pojeździe

Interesują Cię konkretne sprawy?

Przykładowe sprawy

VW Passat 2006 r., wartość pojazdu 23.000 zł DECYZJA UBEZPIECZYCIELA: 1.810,82 zł DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA: 2.600,00 zł
DECYZJA UBEZPIECZYCIELA:

W lipcu 2016 r samochód naszego klienta uległ uszkodzeniu na skutek wypadku. Uszkodzeniu uległy m.in. zderzak, reflektor, halogen przeciwmgłowy. Poszkodowany zgłosił szkodę z ubezpieczenia OC. Po przeprowadzonych oględzinach samochodu ubezpieczyciel wypłacił kwotę 1.810,82 zł.

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA:

Poszkodowanemu pomimo kilkukrotnych odwołań od decyzji ubezpieczyciela, nie udało się uzyskać wyższego odszkodowania i zwrócił się do nas z prośbą o pomoc. Przeanalizowaliśmy sprawę i okazało się, że ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie przede wszystkim poprzez zastosowanie nieprawidłowych części zamiennych. Zaproponowaliśmy klientowi dopłatę do odszkodowania w kwocie 2.600 zł., którą klient z zadowoleniem zaakceptował.

VW Golf 2013 r., wartość pojazdu 53.000 zł DECYZJA UBEZPIECZYCIELA: 6.907,08 zł DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA: 5.000,00 zł
DECYZJA UBEZPIECZYCIELA:

Na początku roku 2017 w kolizji drogowej został uszkodzony przedni prawy narożnik 4-letniego Golfa. Poszkodowany zgłosił szkodę z ubezpieczenia OC sprawcy. Jego zadowolenie z faktu, że uderzenie było zbyt słabe, aby aktywować poduszki powietrzne, szybko zmącił fakt przyznania przez ubezpieczyciela kwoty 6.907,08 zł.

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA:

Po decyzji ubezpieczyciela poszkodowany zgłosił się do nas, ponieważ nawet dla laika wypłacone odszkodowanie wydawało się zdecydowane za niskie. Po analizie sprawy dopłaciliśmy 3/4 kwoty wypłaconej przez ubezpieczyciela.

Darmowa ocena Twojej sprawy Jacek Barczak Wiceprezes Zarządu, prawnik
Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Zapoznamy się dokumentami związanymi z okolicznościami wypadku i wysokością szkody. Poinformujemy Cię, czy jest możliwość uzyskania w Twojej sprawie odszkodowania i w jakiej wysokości. +48 504 024 117
Audi A6 2005r., wartość pojazdu 28.000,00 zł DECYZJA UBEZPIECZYCIELA: 13.059,95 zł DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA: 5.250,00 zł
DECYZJA UBEZPIECZYCIELA:

W grudniu 2016r. miała miejsce kolizja – sprawca nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu i uderzył w bok przejeżdżającego Audi. Uderzenie było na tyle znaczne, że poza przednimi i tylnymi drzwiami, doszło do wystrzelenia poduszki powietrznej bocznej oraz kurtyny. Poszkodowany przedstawił pojazd do oględzin, w wyniku których ubezpieczyciel przyznał odszkodowanie w wysokości 13.059,95 zł.

DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA:

Na nic zdały się wszelkie dyskusje poszkodowanego z towarzystwem; ubezpieczyciel na każde pismo odpowiadał, że odszkodowanie zostało ustalone w sposób prawidłowy. Wówczas poszkodowany zgłosił się do nas. Po weryfikacji sprawy ustaliliśmy z właścicielem pojazdu dopłatę w kwocie 5.250,00 zł  co pozwoliło poszkodowanemu na satysfakcjonujące go zamknięcie sprawy odszkodowania i skupienie się na kwestii naprawy auta.

BMW X3 2015r., wartość pojazdu 130.000,00 zł DECYZJA UBEZPIECZYCIELA: 6.698,35 zł DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA: 8.000 zł
DECYZJA UBEZPIECZYCIELA: W ostatnich dniach roku 2016 BMW naszego klienta zostało uderzone w prawy przód; zakres uszkodzeń nie był co prawda oszałamiający (zderzak, maska, atrapa, reflektor ksenonowy, minimalne uszkodzenie błotnika), niemniej ceny części do terenowego BMW potrafią przyprawić o ból głowy. Poszkodowany zwrócił się do ubezpieczyciela, a ten po oględzinach wypłacił mu kwotę 6.698,35 zł. DOPŁATA DO ODSZKODOWANIA:

Klient zjawił się u nas bardzo niezadowolony podejściem towarzystwa ubezpieczeniowego. Szybko przekazaliśmy dokumentację do rzeczoznawcy, aby wyliczył prawidłowo należne odszkodowanie. Dopłaciliśmy klientowi 8.000 zł, co jest kwotą znacznie wyższą od tej, którą dostał w ramach odszkodowania od ubezpieczyciela.

Xaltum w liczbach
97.4%
Klientów nas poleca
98.2%
Wygranych spraw
115%
Średnia dopłata do odszkodowania
STRATEGIA, REALIZACJA, WSPARCIE TOMCZAK I STANISŁAWSKI