MENU
Dariusz Rozpara Prezes Zarządu, prawnik

Prawnik z wieloletnim doświadczeniem. Radca prawny i partner w kancelarii Barczak Rozpara. Od wielu lat reprezentuje klientów w sporach przeciwko ubezpieczycielom. Prowadzi procesy karne w sprawach wypadków komunikacyjnych. Doradza klientom w sprawach z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego. W swojej karierze zawodowej prowadził ponad kilkaset spraw sądowych przeciwko ubezpieczycielom. Wcześniej pracował na rzecz największego polskiego ubezpieczyciela - Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA.
Jest autorem publikacji prasowych i komentatorem orzeczeń z zakresu prawa ubezpieczeń i odszkodowań.

Jacek Barczak Wiceprezes Zarządu, prawnik

Prawnik doświadczony na sali sądowej. Radca prawny i partner w kancelarii Barczak Rozpara. Od ponad 10 lat z sukcesami pomaga klientom w sporach z zakresu odszkodowań, ubezpieczeń, nieruchomości, transportu, transakcji handlowych i inwestycji budowlanych. Zajmuje się ponadto sporządzaniem i negocjowaniem kontraktów biznesowych oraz innego rodzaju umów.
Przed założeniem XALTUM i własnej kancelarii, kilka lat praktykował w jednej z największych kancelarii prawnych Wielkopolski.
Autor publikacji prasowych dotyczących prawa ubezpieczeń, odszkodowań oraz procesu cywilnego.
Wolny czas spędza z rodziną lub wspinając się w skałach.

Anna Jackowska prawnik

Prawnik, radca prawny współpracująca z kancelarią Barczak Rozpara od 2012 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała w poznańskich kancelariach radcowskich i adwokackich. Reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych i pozasądowych. Specjalizuje się w prawie cywilnym ze szczególnym uwzględnieniem prawa ubezpieczeń gospodarczych. Głównym przedmiotem działalności zawodowej są sprawy związane z dochodzeniem odszkodowań za szkody na osobie, błędy medyczne, szkody majątkowe, najem pojazdu zastępczego. Interesuje się także prawem spadkowym, rodzinnym i opiekuńczym oraz prawem umów. Jest autorem publikacji w zakresie prawa ubezpieczeń gospodarczych.
Zainteresowania pozazawodowe skupia wokół sportu i muzyki - jeździ na snowboardzie i gra na pianinie.

Łukasz Grabski prawnik

Prawnik, radca prawny, współpracuje z Xaltum od 2012 r. Prowadzi sprawy przeciwko ubezpieczycielom głównie z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych oraz ubezpieczeń działalności gospodarczej, zarówno na etapie likwidacji szkody, jak i przed sądem. Reprezentuje także naszych Klientów w innych sporach cywilnych, karnych oraz pracowniczych. Zajmuje się również sporządzaniem projektów umów oraz przygotowywaniem niezbędnych dokumentów dla przedsiębiorców, głównie spółek prawa handlowego.
W wolnych chwilach śledzi wydarzenia piłkarskie, słucha muzyki oraz jeździ na rowerze.

Łukasz Gil prawnik

Prawnik. Specjalizuje się w obronie interesów osób pokrzywdzonych w sprawach karnych, a także w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych. Posiada duże doświadczenie w sprawach dotyczących wypadków drogowych oraz wypadków przy pracy. W swojej karierze zajmował się również obsługą przedsiębiorców, a także prowadził "nietypowe" sprawy np. o odszkodowanie za hałas, czy za szkodę w gospodarstwie rolnym i hodowlanym. Publikuje artykuły z zakresu prawa odszkodowań. Od 2013  r. związany również z Barczak Rozpara Kancelaria Radców Prawnych spółka partnerska.
Prywatnie zapalony podróżnik i miłośnik reportaży. Często biega, po górach, po chodnikach i po koszykarskich parkietach.

Anna Sekura prawnik

Radca prawny, z Xaltum współpracuje od 2011 r. Prowadzi spory sądowe i pozasądowe przeciwko ubezpieczycielom z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych, ubezpieczeń działalności gospodarczej, NNW, ubezpieczeń na życie. Reprezentuje interesy osób pokrzywdzonych w sprawach karnych. Ma również doświadczenie w sprawach przeciwko ZUS dotyczących wypadków przy pracy. Jej specjalnością jest rozwiązywanie sporów trudnych i nietypowych, wymagających nieszablonowych rozwiązań.

Autorka publikacji prasowych z zakresu prawa ubezpieczeń i odszkodowań. Prywatnie pasjonuje się kuchnią włoską, czyta powieści psychologiczne i gra w squasha.

Marta Pniewska - Kaczmarek prawnik
Szymon Wiśny prawnik

Prawnik, aplikant radcowski swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach radcowskich oraz działach prawnych jednostek administracji publicznej na terenie Poznania. Z kancelarią Barczak Rozpara współpracuje od 2016 roku. Doradza klientom w sprawach z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego. Zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem sporów sądowych i pozasądowych w zakresie dochodzenia roszczeń z tytułu szkód majątkowych. Specjalizuje się w kwestiach dotyczących odszkodowań przysługujących z ubezpieczenia AC oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych. Autor publikacji z zakresu odszkodowań motoryzacyjnych. Prywatnie miłośnik piłki nożnej i kinematografii.

Dariusz Mroziewicz dyrektor sprzedaży

Menadżer z wieloletnim doświadczeniem. Ukończył studia podyplomowe z zarządzania i marketingu oraz uzyskał prestiżowy tytuł Executive MBA. Pracuje w sprzedaży i marketingu nieprzerwanie od 20 lat. Karierę zawodową rozpoczynał w branży ubezpieczeniowej. Wiedzę i doświadczenie zdobywał pracując w największych międzynarodowych korporacjach farmaceutycznych. Z problematyką odszkodowań związany od 7 lat. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą i zasobami ludzkimi oraz prowadzeniu szkoleń.

Wolny czas spędza uprawiając sport - jego pasją jest kolarstwo i sporty wodne.

Miłośnik psów i dalekich podróży.

Grzegorz Stosio rzeczoznawca samochodowy

Wieloletni techniczny likwidator szkód komunikacyjnych dla czołowych zakładów ubezpieczeń, specjalista w zakresie technologii i wyceny napraw pokolizyjnych, także wyceny wartości pojazdów nieuszkodzonych i uszkodzonych. Były asystent jednego z biegłych sądowych w specjalności napraw i wyceny pojazdów samochodowych przy poznańskich Sądach. Z Xaltum współpracuje od połowy 2016 roku w zakresie kompleksowej analizy spraw szkodowych.

Prywatnie miłośnik dobrej kuchni – także w roli kucharza, piłki nożnej – nie tylko przed telewizorem, oraz literatury z zakresu teorii modelu standardowego.

Agnieszka Roszak asystentka zarządu

Asystentka Zarządu z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym w pracy w kancelarii prawnej.
Na co dzień w kancelarii dba o prawidłowe funkcjonowanie biura, kompleksowe prowadzenie, nadzór i bieżącą obsługę sekretariatu, a także wsparcie zespołu kancelarii w codziennej pracy.
W swojej pracy wykorzystuje zdobytą wcześniej wiedzę oraz doświadczenie do profesjonalnej obsługi klientów.
W wolnych chwilach czyta, interesuje się historią, obcymi kulturami oraz podróżami.

Agnieszka Portka asystentka zarządu

Asystentka zarządu, która doświadczenie zdobywała w międzynarodowej korporacji. Zajmuje się kompleksową obsługą biura a także wsparciem prawników w codziennych obowiązkach. Lubi kontakt z ludźmi i dba o przyjazną atmosferę w pracy. Z wykształcenia absolwentka filologii polskiej oraz Podyplomowych Studiów Public Relations na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Jej pozazawodowe zainteresowania skupiają się wokół sportu: jest instruktorką zumby i fitnessu w wielu poznańskich klubach a także propagatorką zdrowego stylu życia.

Magdalena Wechta specjalista ds. marketingu

Specjalista ds. marketingu z wieloletnim doświadczeniem. Ukończyła reklamę i promocję na Wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wiedzę i doświadczenie zdobywała pracując w jednej z największych międzynarodowych korporacji. Z kancelarią Barczak Rozpara współpracuje od czerwca 2017r. Na co dzień zajmuje się zagadnieniami z zakresu szeroko pojętego marketingu i public relations. Prywatnie miłośniczka teatru, pływania i kuchni orientalnej.

Zobacz resztę zespołu

Dariusz Rozpara Prezes Zarządu, prawnik
Jacek Barczak Wiceprezes Zarządu, prawnik
Anna Jackowska prawnik
Łukasz Grabski prawnik
Łukasz Gil prawnik
Anna Sekura prawnik
Marta Pniewska - Kaczmarek prawnik
Szymon Wiśny prawnik
Dariusz Mroziewicz dyrektor sprzedaży
Grzegorz Stosio rzeczoznawca samochodowy
Agnieszka Roszak asystentka zarządu
Agnieszka Portka asystentka zarządu
Magdalena Wechta specjalista ds. marketingu
Xaltum w liczbach
97.4%
Klientów nas poleca
98.2%
Wygranych spraw
115%
Średnia dopłata do odszkodowania
STRATEGIA, REALIZACJA, WSPARCIE TOMCZAK I STANISŁAWSKI